Laulības pārkāpēju ar katru gadu kļūst aizvien vairāk un vairāk. Katram ir savs iemesls, bet rezultāti bieži vien ir vienādi, neskatoties uz cēloņiem. Par krāpšanu runā daudz, bet vai viss, ko runā, ir patiesība?
Pēc fažādiem datiem – trešdaļa vīriešu un ceturtā daļa sieviešu, būdami precējušies, ir spēruši vismaz vienu “kreiso sānsoli”. Kā liecina citi pētījumi, ASV savus lauleņus krāpuši 25% vīriešu un 17% sieviešu.
Turklāt, kas ir pārsteidzoši, krāpšana ir kļuvusi par ierastu lietu arī reliģiozās ģimenēs, neskatoties uz bausli “tev nebūs laulību pārkāpt”. Kā apgalvo pētniece Keneta Vodvarda , Amerikā apmēram 30% protestantiskās konfesijas pārstāvju ir nodarbojušies ar seksu ne tikai ar savām sievām. Savukārt baptistu, kuri krāpuši savas sievas, ir 70%.
Kerbija Andersome , vairāku psiholoģijas grāmatu autore un žurnāla “Laulības, Ģimene un Seksualitāte” galvenā redaktore, uzskata, ka laulības krāpšana jau ir apvīta mītiem. Lūk!
Pirmais mīts. Krāpšana – tas vienmēr ir sekss
Patiesībā daudzi pētījumi liecina, ka laulības pārkāpējiem krāpšanas galvenais mērķis nav sekss. Bieži vien vīrieši un sievietes šāda veida savienībās redz iespēju iegūt to, ko nav varējuši atrast ģimenē – sapratni, apbrīnu, rūpes u.tml. Pat tad, ja mīļākie stājas intīmos sakaros, trīs reizes biežāk viņus nepievelk tikai seksuālais apmierinājums, bet gan vēlēšanās maksimāli satuvināties ar savu mīļoto cilvēku.
Otrais mīts. “Partnera krāpšana ir vāja rakstura iezīme”
Pirms tam sabiedrība tieši ar šādu attieksmi izturējās pret alkoholismu, uzskatot, ka tamlīdzīga uzvedība (pārmērīgi lietot alkoholu) ir vāja rakstura pazīme. Kā vēlāk noskaidrojās – tas tā nav! Eksistē daudz dažādu pētījumu, kuri pierāda: ja ģimenē vecāki ir krāpuši viens otru, tad to pašu ceļu vēlāk iet arī viņu bērni.
Trešais mīts. “Krāpšana ārstē”
Daudzos pētījumos tiek uzsvērts, ka mīlas intrigas ārpus ģimenes laulības pārkāpējam ļauj gūt to, ko tas negūst ģimenē (iegūt labu mīļāko, nevienu nesāpinot, pārdzīvot pusmūža krīzi utt.). Taču tie ir tikai maldi. Mīlas sakari var ne tikai pilnīgi izjaukt ģimeni, ir arī lielāka iespēja inficēties ar dažādām slimībām, kuras izplatās dzimumkontaktu ceļā. Krāpšana nedara dzīvi interesantāku, kā to parasti apgalvo visi pārkāpēji, – tā liek riskēt un likt uz spēles visu, kas sasniegts līdz šim – ģimene, bērni, mājas… Pēc Franka Pitmana (Frank Pittman) datiem, 65% gadījumu laulība krāpšana noved pie šķiršanās.
Ceturtais mīts. Krāpšana ir nekaitīga.
Krāpšana daudzās filmās tiek atspoguļota kā skaists, neaizmirstams piedzīvojums, kurā abi cilvēki ļaujas neprātam. Diemžēl partnera neuzticība iznīcina uzticību un cieņu abu cilvēku starpā. Tā iznīcina ģimeni un karjeru (var atcerēties Bilu Klintonu, kurš gandrīz zaudēja savu amatu pēc mīlas sakara ar Moniku Levisku).
Piektais mīts. “Viņš/viņa nekad to neuzzinās.”
Tikai 35% gadījumu krāpšanas rezultāts nav laulības šķiršana. Daudzi psihologi uzskata, ka nekas tik sāpīgi un ātri nespēj izjaukt ģimeni kā krāpšana.
Iedvesmojies pati un iesaki draugiem!