Amerikāņu zinātnieki atklājuši, ka ārkārtīgi karsts vai auksts laiks izraisa ievērojamu ierakstu pieaugumu Facebook un sociālajā tīklā X (agrāk Twitter). Viņi secināja, ka cilvēki vairāk laika pavada sociālajos medijos klimata pārmaiņu dēļ, ziņo Bloomberg.
Zinātnieki piebilda, ka pārmērīgs nokrišņu daudzums arī palielināja laiku, ko cilvēki pavada sociālajos medijos. Tomēr Niks Obradovičs no Smadzeņu pētniecības institūta Talsā, Oklahomas štatā, atzīst, ka pētnieku atklājums bijis intuitīvs. Kad cilvēki nejūtas ērti, dodoties ārā, viņi paliek iekštelpās, viņš teica, un, atrodoties iekštelpās, viņi, visticamāk, ritinās savās plūsmās un, iespējams, rakstīs savus ierakstus.
Obradovičs piebilda, ka pētījuma mērķis bija pārbaudīt, vai tas, kas sākotnēji šķita ticams, izrādīsies patiess. Pētnieki vēlējās izveidot plašāku faktoru sarakstu, kas ietekmē un neietekmē cilvēku uzvedību tiešsaistē.
“Cik es zinu, neviens to iepriekš nav mērījis. Mums ir viena no lielākajiem sociālo mediju datu kopām, ko es zinu, un neviens iepriekš nav uzdevis šo jautājumu vai veicis aprēķinus,” sacīja Obradovičs.
Zinātnieki pievērsa uzmanību arī agrākiem pētījumiem. Viens no tiem, piemēram, apgalvo, ka sociālo mediju un interneta izmantošana, jo īpaši laika prognozes pārbaudei, padara cilvēkus mazāk laimīgus un vairāk pakļautus depresijai. Cits pētījums vēsta, ka sociālie mediji noved pie bargākiem politiskajiem uzskatiem.