Petija Boida atradās pagājušā gadsimta 60. gadu popkultūras epicentrā, taču ne vienmēr uzmanības centrā.
Modele un fotogrāfe, kas bieži atradās savu rokmūzikas ikonu vīru Džordža Harisona un Ērika Kleptona ēnā, nokļuvusi uzmanības centrā, atklājot vēstules, fotogrāfijas un citus priekšmetus, ko viņa pārdod Christie’s izsoļu namā.
Kolekcija, kas piektdien tika publiski izstādīta Christie’s Londonas galvenajā mītnē, sniedz ieskatu 60. un 70. gadu dumpīgās kultūras sirdī . Pārdošanā esošajās 111 lotes ir sirsnīgas vēstules gan no Harisona, gan Kleptona, kā arī apģērbs, rotaslietas, zīmējumi un fotogrāfijas – daži ne Boidas un dažas viņas.
Ja 79 gadus vecā Boda, jūt sāpes, šķiroties no priekšmetiem, viņa to neizrāda.
“Es skatos atpakaļ bez emocijām,” viņa sacīja ziņu aģentūrai The Associated Press. “Es varu justies nedaudz sentimentāla, bet ne emocionāla.
“Es esmu dzīvojusi ar visām šīm fotogrāfijām un objektiem tik ilgi – 40, 50 gadus,” viņa teica. “Es vēlos, lai citi cilvēki tos baudītu.”
Boida ir slavens kā mūziķu mūza, iedvesmas avots The Beatles dziesmai “Something”, ko viņai komponējis Harisons, kā arī Kleptona dedzinošajai “Layla” un saldajai “Wonderful Tonight”.
“Šis ir viņas dzīves momentuzņēmums,” sacīja Christie’s pārdošanas vadītājs Adrians Hjūms-Saijers.
Izsolē ir iekļautas Kleptona mīlestības vēstules, kas rakstītas laikā, kad Boida bija precējusies ar Harisonu, kā arī oriģinālais grupas ”Derek un The Dominos” 1970. gada albuma “Layla and Other Assorted Love Songs” vāka gleznojums, kurā attēlota blonda modele, kura Kleptonam saistījās ar Boidu. Tiek lēsts, ka glezna tiks pārdota par 40 000 līdz 60 000 mārciņu.
Harisona ar roku rakstītie vārdi dziesmai “Mystical One” tiek piedāvāti ar aptuveno cenu no 30 000 līdz 50 000 mārciņu.
Boida ir izcila fotogrāfe, un pārdošana ietver gan liela mēroga portretus, gan neformālus Harisona, Kleptona un citu mūziķu polaroīdus, tostarp Miku Džegeru, Pītu Taunšendu un Roniju Vudu.
Hjūms-Saijers sacīja, ka interese pēc 1960. gadu mūzikas piemiņlietām pieaug, pat ja ar katru gadu paliek arvien mazāk neatklātu materiālu.
“Tas ir diezgan neparasti, jo šim ir primārā izcelsme,” viņš teica. “Daudzi materiāli ir otrreizējā tirgū… bet šeit jūs tos iegūstat tieši no personas, kas tur bija. Petijai tas ir bijis visu mūžu.
“Tā ir visreālākā saikne ar mirkli, kas daudziem cilvēkiem nozīmē tik daudz, un tas padara to tik interesantu.”