Soļanka ir izteikta ziemas sezonas zupa, jo tieši šobrīd mūsu organismam derēs karsti sasildošais sātīgums. Protams, arī klasiskā soļanka katru reizi var būt savādāka, jo tas atkarīgs gan no buljona veida, gan izvēlētajiem gaļas izstrādājumiem. Savas tradīcijas ir arī tam, ko soļankai pievienosim to pasniedzot galdā. Ja citrona šķēlīte un olīvas ir pašsaprotama lieta, šoreiz visu tradicionālo papildināsim arī ar kaperiem.
Izmantosim 2-3 kartupeļus, 300 gramus liellopu gaļas, pusotru karoti tomātu pastas, 1 tējkaroti sāls, 1 sīpolu, 2 karotes augu eļļas, 400 gramus dažāda veida kūpinājumus un citus gaļas izstrādājumus, 250 gramus vistas gaļas, 2-3 marinētus vai skābētus gurķus, pusi tējkaroti garšvielas un 2 litrus ūdens, bet pasniegšanai galdā (uz katru šķīvi) 1 tējkaroti kaperus, 1 karoti krējuma, 2-3 olīvas, 1 citrona ripiņu un 3-4 pētersīļa zariņus.
Katliņā lejam ūdeni, liekam uz uguns un vārām buljonu no liellopu gaļas. Varam pievienot arī dažādas saknītes, zaļumus, garšvielas, sīpolu un burkānu, ko pēc buljona novārīšanas izņemam no tā. Pie reizes novārām arī vistas gaļu.
Kad buljons novārījies, beram tajā kubiņos sagrieztus kartupeļus. Pannā uzkarsētā augu eļļā beram apcepties sīkāk sagrieztus sīpolu un marinētos gurķus. Uz mazas uguns, apmaisot, apcepam 3-4 minūtes, pēc tam pielejam 150 ml buljona, tomātu pastu, garšvielas, apmaisām, zem vāka, uz mazas uguns, pasautējam visu aptuveni 10 minūtes un pārberam pannas saturu katliņā.
Kūpinājumus, cīsiņus un buljonā novārīto vistas gaļu sagriežam mazos kubiņos, sausā pannā visu apcepam aptuveni 5 minūtes, pārberam katliņā, pievienojam sāli, garšvielas, novārām visu, kamēr kartupeļi pilnībā gatavi, izslēdzam uguni un ļaujam zem vāka piesātināties 20-30 minūtes. Pēc tam pārlejam šķīvjos un papildinām ar kaperiem un pārējo nepieciešamo.
Iedvesmojies pats un iesaki draugiem!