Strūdeles galvenā nianse slēpjas mīklā un to pieminējām jau publicējot recepti biezpiena strūdelei ( ŠEIT ), bet šoreiz gribas akcentēt strūdeles pamatdefinīciju – tā ir rulete, kurā ir ļoti daudz pildījuma, kurš ietīts ļoti plānā un kraukšķīgā mīklā. Tāpat, tradicionāli strūdeles gatavošanas procesā būs nepieciešams lielāks kovilnas vai lina dvielis, bet – ja vēlaties, vēl senāka ir tradīcija, ka dvielim ir jābūt ar zīmējumu. Jāpiebilst, ka šoreiz aprakstītais mīklas gatavošanas veids būs savādāks, nekā sākumā minētajā receptē.
Izmantosim 2,5 glāzes miltus, 1 olu, 2 karotes augu eļļas, 150 ml ūdens, šķipsniņu sāls, 3 lielus ābolus, 6 karotes cukura, šķipsniņu kanēļa un 2 karotes izkausēta sviesta.
Bļodiņā ieberam miltus, izlīdzinām un viducī izveidojam brīvu aplīti. Sakuļam olu ar sāli un augu eļļu, ielejam maisījumu miltu viducī, pakāpeniski pielejot ūdeni, visu samaisām lipīgā masā un ilgstoši mīcot ar rokām, samīcām visu mīklas bumbā un liekam pēc iespējas siltākā vietā piebriest vismaz uz stundu.
Uz galda izklājam dvieli apkaisām to ar miltiem, vispirms ar rulli izrullējam pēc iespējas plānāk, bet pēc tam ar rokām mīklu vēl izstaipām uz visām pusēm. Ir pieņemts, ka tad, ja caur mīklu var saskatīt dvieļa zīmējumu, mīkla ir pietiekoši plāna. Nogriežam apmales, gandrīz visā mīklas garumā (2 – 3 cm maliņās atstājam brīvu joslu) izkārtojam mazos gabaliņos sagrieztus ābolus, pārkaisām ar cukuru, kanēli, piepalīdzot ar dvieli un piepaceļot apmales, mīklu rūpīgi satinam ruletē tā, lai pēdējā mīklas aploce būtu bez āboliem.
Ar šuvi uz leju ruleti pārliekam uz cepešapannu ar ieklātu cepampapīru, apziežam ar izkausēto sviestu un 200 grādos cepam aptuveni 40 minūtes. Pēc tam atdzesējam , pārkaisām ar pūdercukuru un pasniedzam galdā.
Iedvesmojies pats un iesaki draugiem!