Krievijas opozīcijas politiķis, jurists Marks Feigins uzskata, ka gadījumā, ja Ķīna sāks liela mēroga nopietnas smagas militārās produkcijas piegādes, tad par to zinās visi un reakcija būs atbilstoša. Šo viedokli viņš pauda intervijā Ukrainas medijiem.
“Es sliecos domāt, ka Ķīna nepiekritīs atvērtām ieroču piegādēm. Varbūt būs kādas shēmas, un, starp citu, tā par to publiski deklarē. Tad vēl vajadzēs maldināt starptautisko sabiedrību, paziņojot, ka tā nepiegādā ieročus, bet tikmēr to dara. Paskatieties, par Irānu uzreiz noteica, ka tā piegādā bezpilota lidaparātus. Nebija nekā tāda, par ko mēs neuzzinājām, vai tie ir Irānas bezpilota lidaparāti vai nē. Viss ir viegli atmaskojams. Vēl vairāk, tika veikti pasākumi, lai novērstu ballistisko raķešu piegādi Maskavai no Irānas, brīdinot, ka viņus bombardēs,” sacīja opozicionārs.
Pēc Feigina teiktā, tas nozīmē, ja Ķīna sāks masveidā piegādāt attiecīgos produktus, tad par to zinās visi, un reakcija būs atbilstoša.
”Īpaši attiecībā uz Ukrainu, ASV iekšpolitiskajā diskursā šāda diskusija notiek starp republikāņiem, kuri pēc pusotra gada pretendē uz vietu Baltajā namā, un tiem, kas iestājas par piegāžu turpināšanu. Kas attiecas uz Ķīnu, tad te nav diskusijas, jo pret Ķīnu ir gan republikāņi, no Trampa līdz DeSantisam, gan Demokrātu partijas vadība, tāpēc es uzskatu, ka Ķīna neuzdrošināsies atvērt piegādes ar kaut kādām mazām pelēkām shēmām, piemēram, “mums ar to nav nekāda sakara, mēs neko nezinām”, Ziemeļkoreju vai citi kanāliem. Bet tie ir nožēlojami apjomi, turklāt tie ir redzami, jo tur ir kaut kādi lādiņi un mīnas ar hieroglifiem. Droši vien, tas ir iespējams, bet man šķiet, ka viņi neuzdrošināsies piegādāt liela mēroga smagas produkcijas piegādes, piemēram, tankus, lidmašīnas, bruņumašīnas, raķetes, dronus, kuru Ķīnā ir daudz,” rezumēja Feigins.