Kerčas šaurumā nogrimuši divi tankkuģi, kas veda naftas produktus. Spriežot pēc video, viens no tiem tika pārlauzts uz pusēm. Saskaņā ar Krievijas Ārkārtas situāciju ministrijas teikto, iemesls bija “slikti laikapstākļi”.
Runa ir par Volgoneft tankkuģiem ar numuru 212 un 239. Pirmais tika bojāts un uzskrēja uz sēkļa, otrs dreifē. Uz avārijas vietu izlidoja helikopters Mi-8, un glābšanas velkonis “Mercury” devies palīgā no Kamišas-Burunas līča.
Astoņus kilometrus no jūras šauruma krasta nogrima “Volgoneft 212”, uz kuras atradās 13 cilvēki un 4,3 tūkstoši tonnu mazuta. Otrais kuģis pārvadāja 14 jūrniekus un aptuveni 4 tūkstošus tonnu naftas produktu. Daļa mazuta no tvertnēm noplūda jūrā. “Interfax” informācijas avots jūras glābšanas un meklēšanas dienestos ziņoja, ka avārijas vietā bija spēcīga vētra un apkalpes “iespējams, nav spējušas tikt galā ar pienākumiem, jo bija pieļāvušas kļūdas vadībā”. “Tā rezultātā viens kuģis guva kritiskus bojājumus priekšgalā, bet arī otrs tika nopietni bojāts,” atzīmēja aģentūras sarunu biedrs.
Baza ziņo, ka no 27 cilvēkiem 12 tika izglābti: viņi tika evakuēti ar helikopteru. Vēl viens jūrnieks gāja bojā. Mash raksta, ka to četru mehāniķu liktenis, kuri avārijas brīdī atradās kravas nodalījumā, joprojām nav zināms. Tā kā viņus nevar atrast, viņi, iespējams, arī gājuši bojā. Izmeklēšanas komiteja ierosināja divas krimināllietas par satiksmes drošības noteikumu pārkāpšanu un jūras transporta darbību.
Avarējušie kuģi tika uzbūvēti astoņdesmitajos gados. Sākotnēji tie tika veidoti kā upju tankkuģi ar ierobežotu piekļuvi piekrastes jūras zonām mierīgos laikapstākļos, bet 90. gados tika pārveidoti par “upe-jūra” klasi. Vētra varēja radīt pārmērīgu slodzi, un korpusi to vienkārši neizturēja. Saskaņā ar statistiku, pēdējo 30 gadu laikā jau 1097 cilvēki, kas strādā uz šādiem tankkuģiem, ir gājuši bojā.