Kulinārijā līdzīgus plāceņus mēdz dēvēt arī par Osetīņu pīrāgiem, tāpēc šajā receptē uzsvērsim tieši kefīra klātbūtni mīklā, jo tradicionālajā kaukāziešu virtuvē biežāk izmanto plaucētu mīklu kā čeburekos vai ūdens mīklu, kā jau minētajos osetīniešu pīrāgos. Visās variācijās svarīgākais ir sulīgs pildījums, to arī akcentēsim šajā receptē un cepsim 3 plāceņus.
Mīklai vajadzēs 500 gramus miltus, 200 ml kefīra, 100 ml ūdens, 2 karotes augu eļļas, 8 gramus sausā rauga, 1 tējkaroti cukura un pusi tējkarotes sāls, bet pildījumu gatavosim no 800-1000 gramiem maltas liellopu gaļas, 1 sīpola, 2 ķiploka daiviņām, 100 ml ūdens vai buljona, 1 tējkarotes koriandra, sāls, pipariem un sviesta (apziešanai).
Bļodiņā samaisām kefīru, ūdeni, cukuru, sāli, pieberam ar raugu samaisītus miltus, rūpīgi samaisām visu mīklā, procesa gaitā piemaisām augu eļļu, pārklājam bļodiņu ar dvieli un ļaujam mīklai siltā vietā norūgt. Pildījumam citā bļodiņā samaisām malto gaļu ar sīki sagrieztu sīpolu, piespiežam ķiplokus, pievienojam sāli, piparus, maltu koriandru (var arī sakapātu svaigu), pielejam ūdeni vai buljonu un visu kārtīgi samaisām viendabīgi sulīgā masā.
Mīklu pārliekam uz darba virsmas, bagātīgi pārkaisām ar miltiem, samīcām bumbā, sadalām to trijās daļās, katru izstaipām plācenī, to viducī uzliekam pa pildījuma kaudzītei, plāceni aizlokām, apmetam otrādi un turpinājumā mums jācenšas šo veidojumu padarīt iespējam plānāku. To var izdarīt gan ar palīglīdzekļiem, piemēram, placinot starp diviem dēlīšiem, bet var arī spaidot ar rokām, ko vislabāk būs darīt tieši cepešpannā ar ieklātu cepampapīru. Svarīgi ir procesa gaitā mīklu nepārplēst.
Kad plācenis izveidots, tā viducī izkniebjam nelielu atveri tvaikam, cepam 200 grādos 15-20 minūtes, pēc izcepšanas uzreiz apziežam ar sviestu, sagriežam mazākos gabalos un pasniedzam galdā karstus.
Iedvesmojies pats un iesaki draugiem!