Senos laikos, kad cukurs vēl netika ražots rūpnieciski vai, pavisam nesenos laikos, kad cukurs bija deficīts un veikalos nebija nopērkams, šādi tika konservētas jāņogas, bet šādu tehnoloģiju varat izmantot arī citām ogām. Mūsdienās tam vairs nebūs tik taustāmu iemeslu, tāpēc reizēs, kad ogu ir daudz, šis joprojām būs efektīgs veids veselīgo brūkleņu saglabāšanai. Ziemā mūsu rīcībā būs dabisks brūkleņu koncentrāts un tīra sula.
Vienīgā izejviela šajā receptē ir pašas brūklenes, izmantosim aptuveni 6 litrus ogu un apstrādes laikā ar tām piepildīsim nedaudz vairāk par 3 litriem dažāda tilpuma burciņas.
Izmantosim trīs 1 litra burciņas un 1 tievu 0,5 litru burciņu. Sterilizēt tās nevajag, pietiks ar kārtīgu izmazgāšanu. Ogas atlasām, attīrām, rūpīgi nomazgājam, notecinām lieko šķidrumu un uz dvieļa nosusinām. Cepešpannā vai lielākā cepamformā ieklājam auduma salveti un liekam tajā ar brūklenēm piepildītas burciņas. Protams, visas sagatavotās tajās neietilps, bet tāda ir šī gatavošanas tehnoloģija, kas paredz pakāpenisku karsēšanu un burku papildināšanu ar svaigām ogām.
Liekam trauku ar burkām cepeškrāsnī, ieslēdzam to un pakāpeniski paaugstinām temperatūru līdz 100 grādiem (ne vairāk!). Burciņas vienkārši pārsedzam ar vāciņiem, apbruņojamies ar pacietību un gaidām, kad karsēšanas rezultātā ogas sāks suloties.
Tad burciņas ļoti uzmanīgi izņemam no krāsns, noņemam vāciņus, pavisam viegli pieblietējam, papildinām ar svaigu ogu porciju un liekam atpakaļ krāsnī. Šo procedūru atkārtojam vairākas reizes, kamēr burciņās esošais vairs nesaplok un ogas pilnībā peld savā sulā. Tad izslēdzam krāsni, burciņas cieši aizvākojam, ļaujam vispirms atdzist krāsnī, pēc tam izņemam un ļaujam atdzist pilnībā.
Iedvesmojies pats un iesaki draugiem!