Kārklu žogs vispraktiskākais būs, ja to veidosiet kā kombinētu žogu – stabilizējošie elementi kopā ar dzīvžogu. Tradicionāli, šādus žogus veido no vairākām sekcijām, tomēr tas nav ierobežojums, bet gan augšanas procesā balstīts nosacījums, lai šķērsojumi veidotos no vienāda vecuma un, tātad, resnuma kārkliem.
Žoga sekcijas parasti tiek veidotas aptuveni 3 metru garumā katra un ,katrā sākotnēji iestāda pa 35 spraudeņiem. Lai gan, arī šie nosacījumi būs atkarīgi no tā, cik blīvu žogu Jūs vēlēsieties iekopt. Kārkli aug ātri ,tāpēc procesā varat izvēlēties, vai tos apkopt, vai atstāt mežonīgi augošus. Savukārt, apkopšanai jābūt regulārai gan atzarojot ,gan apcērpot. Kārklu stādīšanu veicam pavasarī, tiklīdz atlaidusies zeme (vēlams, lai augsnes temperatūra būtu ap 5 C), un turpina stādīšanu pat līdz jūnija beigām.
Protams, arī kārkliem, kā jau visiem augiem ir sava augšanas specifika, bet visdrošāk stādāmo materiālu (spraudeņus) būtu iegādāties pie specializētiem tirgotājiem, jo kopš Latvijā populāra kļuvusi atjaunojamās enerģijas ražošanā, daudzi tirgotāji piedāvā dažādu šķirņu kārklu spraudeņus plantāciju ierīkošanai. Šādi iegādājoties, jūs iegūsiet gan garantiju, ka stādu materiāls būs kvalitatīvs, izturīgāks pret slimībām un produktīvāks. Produktivitāte žogu iekopšanā nozīmē to, ka nopirktais 25 centimetru garais spraudenis, līdz ziemai noteikti izaugs vismaz 1,5 līdz 2 metrus garš un Jūs pilnībā varēsiet izbaudīt sava darba pievilcību jau pirmajā sezonā.
Protams, pirms stādīšanas zeme būtu jāsagatavo atbilstoši iegādātajai kārklu šķirnei. Kārkliem patīk mitra augsne un komposts kā tās mēslojums. Dobēm pietiks ar vismaz 25 cm dziļumu ,bet stādi dobēs jāievieto ap 15 centimetru dziļumā un noteikti neaizmirstiet par 45 grādu leņķi un diviem virzieniem. Kā jau visu žogu veidošanā, arī šeit vieglāk to būs paveikt, ja stādīšanas garumu iezīmēsiet ar virvi.
Virve noteikti būs nepieciešama arī augšanas procesā, jo kārklu krustojuma vietas, līdz ar jaunu pieaugumu, nāksies gan savīt, gan obligāti nofiksēt ar auklu 4 – 6 nedēļu garumā, kamēr augs pats būs ”apguvis” jauno augšanas veidu. Turpinājums sekos!