Pēc eksperta domām, Ukrainas bruņotie spēki burtiski medī “Saulesdūrienus” (Solncepjok) un pat vairākas sistēmas sagūstīja vasaras beigās – rudens sākumā.
Ukrainas militārais eksperts Oļegs Ždanovs savā YouTube kanālā izskaidroja, kāpēc iebrucēji frontē reti izmanto “Saulesdūrienus” jeb smagās ugunsmetēju sistēmas (TOS), ko tik ļoti izreklamēja Kremļa propagandisti.
“Fakts ir tāds, ka vēlme ir, bet ir arī realitāte. Patiešām, 10 kara mēnešu laikā Krievija, tostarp Bahmutas virzienā, “Saulesdūrienus” izmantoja tikai divas vai trīs reizes. To tur nav. Lūk, kur galvenā problēma,” atzīmēja eksperts.
Pēc viņa teiktā, viena šīs sistēmas zalve – 20 lādiņi – var “noklāt” 40 hektāru platību.
”Jaunākās modifikācijas “Tosiņa” maksimālais darbības rādiuss ir 15 kilometri, “Saulesdūriena” – 10 kilometri, ”Buratino” – 6 kilometri. Tas ir šaušanas diapazons. Tas ir uguns ierocis tiešam kājinieku atbalstam. Tas atrodas tieši aiz kaujas formācijām. Pirmkārt, Krievijā tādu nav, saražoja ļoti maz, un lādiņu tiem ir vēl mazāk, jo tie ir ļoti dārgi. Kā vienmēr var teikt “Slava krievu korupcijai!” Šie taktiskie šaujamieroči ļoti reti parādās kolonnu sastāvā vai ešelonos, kas virzās frontes virzienā. Pēdējo divu mēnešu laikā nekur neesmu redzējis TOS ne ešelonā, ne kolonnā,” sacīja eksperts.
Ždanovs atzina, ka šīs sistēmas patiešām var nodarīt būtisku kaitējumu Ukrainas aizstāvjiem. Tāpēc Ukrainas bruņotie spēki burtiski medī “Saulesdūrienus”.
“Tiklīdz tie parādās kaujas formējumos, tos nekavējoties iznīcina ar visiem pieejamajiem līdzekļiem. Starp citu, vairākas sistēmas mēs sagūstījām vasaras beigās – agrā rudenī. Viņiem pat bija munīcija un, manuprāt, bija pat transporta-ielādes mašīnas ar pilnu kaujas komplektu. Un mēs tos izmantojām. Mēs sitām Krievijas karaspēku ar viņu pašu ieročiem. Bet, ņemot vērā, ka tādu ir ļoti, ļoti maz, to vairs neizmanto,” rezumēja eksperts.