Kā jau informējām, 17.jūnijā Krievijas Melnās jūras flotes glābšanas velkonis Vasīlij Beh tika iznīcināts divu pretkuģu raķešu Harpoon triecienā netālu no krievu sagūstītās Čūsku salas. Šis kuģis veica munīcijas, ieroču un personāla transportēšanas uzdevumus. Interesanti, ka ārpuskārtas pretgaisa aizsardzības stiprināšanai uz tās tika novietota Tor sauszemes pretgaisa raķešu sistēma, kuru krievi sāka pieķēdēt pie saviem kuģiem.
Pēc tam, kad Ukrainas bruņotie spēki jau ir iznīcinājuši Melnās jūras flotes flagmani kreiseri ”Moskva” un nogremdējuši lielo desantkuģi ”Saratov”, lielīties ar velkoņa iznīcināšanu ir kaut kā neloģiski. Taču runa šeit nav par kuģa iznīcināšanu, bet gan par to, ka tas ir tikai sākums operācijas īstenošanai, lai izveidotu tā saukto piekļuves aizlieguma zonu Melnās jūras ziemeļrietumu daļā.
Pateicoties Ukrainā jau izvietotajām piekrastes raķešu sistēmām ”Harpoon”, kuru papildinājums gaidāms jau tuvākajā laikā, radās iespēja netaupīt tās pretkuģu raķetes, kuras līdz šim vietējam ”Neptun” kompleksam bija tikai ierobežotā daudzumā. Un tagad ir pilnīgi iespējams uzbrukt pret tādiem objektiem kā velkoņi vai desantkuģi.
To iznīcināšanai ir liela nozīme, jo tieši uz tiem Krievijas Federācija ved degvielu un munīciju uz okupēto Čūsku salu. Galu galā ienaidnieks Čūsku salā mēģina izveidot priekšposteni, izvietojot tur pretgaisa aparatūru un, iespējams, piekrastes aizsardzības iekārtas. Bet, lai cik daudz tehnikas tur liktu izvietots, vispirms tai ir nepieciešama degviela, bez kuras tā pārvērtīsies metāllūžņos.
Šajā situācijā Čūsku sala Krievijas Federācijai pārvēršas par koferi bez roktura. Tā atbalsta organizēšanai tiks tērēti resursi, to piegādes kuģi tiks iznīcināti, tāpēc to segšanai tiks piesaistīti lieli spēki un vēl vairāk resursu, kas būtu izmantojami citos frontes sektoros. Pat visa, kas tika atvests uz salu, evakuācijai būs nepieciešama atsevišķa operācija.