Droši vien, ka ikvienam kopš bērnības ir zināmas ābolu labās īpašības, daži cilvēki dod priekšroku arī ābolu sulai. Par to, kāpēc tomēr labāk ābolus ēst, liecina interesanti pētījuma rezultāti, kas publicēti American Journal of Clinical Nutrition
Tie liecina, ka divu ābolu apēšana katru dienu palīdz:
pazemināt holesterīna līmeni,
samazināt sirdslēkmes risku,
samazināt insulta risku.
Tas pats pētījums liecina, ka tik pozitīvai ietekmei uz organismu, divi āboli ir jāapēd, nevis jādzer ābolu sula. Pētījumā, kurā piedalījās 40 cilvēki, puse dalībnieku astoņas nedēļas katru dienu ēda divus ābolus, bet otra grupa dzēra ābolu sulas dzērienu, kas saturēja tādu pašu cukura daudzumu kā divi āboli.
Abas grupas izvairījās no jebkādām izmaiņām savā uzturā, vingrojumu režīmā, medikamentiem un citiem dzīvesveida faktoriem un reģistrēja visu, ko viņi ēda un dzēra šajā periodā. Pēc dažu nedēļu pārtraukuma grupas apmainījās vietām, un eksperiments ilga vēl astoņas nedēļas. Šāda veida pētījumu sauc par krustenisko izmēģinājumu, un tas palīdz pētniekiem salīdzināt dažādu metožu rezultātus vienai un tai pašai personai, nevis salīdzināt divus dažādus cilvēkus.
Eksperimentā atklājās, ka tad, kad cilvēki patērēja veselus ābolus, nevis ābolu sulu, holesterīna līmenis asinīs bija zemāks. Eksperimenta rezultātā pētnieki secināja, ka savienojumiem, ko satur veseli āboli, ir liela nozīme sirds veselības veicināšanā. Veselos ābolos esošās šķiedras, polifenoli un antioksidanti pozitīvi ietekmē organismu.
Augļi satur daudz pektīna, īpaša veida šķiedrvielu, kas ietekmē mūsu tauku vielmaiņu. Pektīns kopā ar citiem šķiedrvielu veidiem ir labs barības avots cilvēka zarnās esošajām labvēlīgajām baktērijām, ko sauc par mikrobiomu.
Turklāt āboli ir bagāti ar vitamīniem A, C, B1, B2, PP un E, kā arī magniju, fosforu, jodu, dzelzi, selēnu, kāliju, kalciju, cinku.
Viena no ābolu labvēlīgajām īpašībām ir samazināt risku saslimt ar II tipa cukura diabētu, kas skaidrojams ar polifenolu antioksidantu klātbūtni augļos – kvercetīnu un floridīnu. Pretiekaisuma viela kvercetīns palīdz ar insulīna rezistenci, kas ir galvenais faktors diabēta attīstībā. Tiek uzskatīts, ka floridīns arī samazina cukura uzsūkšanos zarnās un tādējādi samazina tā līmeni asinīs.
Ābolu miza satur antioksidantu kvercetīnu, kas palīdz regulēt imūnsistēmu un mazina iekaisumu. Kvercetīnam var būt labvēlīga ietekme alerģisku iekaisuma slimību, piemēram, astmas un sinusīta, ārstēšanā. Kvercetīna antioksidanta iedarbība var aizsargāt smadzenes un nervus no oksidatīviem bojājumiem un palīdzēt novērst traumas, kas var izraisīt smadzeņu slimības, piemēram, Alcheimera slimību un demenci.