Dabas stihijas nav tā reize, kad gribas ironizēt, tomēr šoreiz tā sakritis, ka plūdi bija gan Latvijā, gan Zoemeļkorejā. Un, vēl vairāk, dažas dienas pirms tiem, abu valstu vadītāji piedalījās katrs dažādu grandiozu pasākumu svinībās
Protams, autoritāru diktatūru dabā ir tas, ka cilvēks augšpusē ir visvarens. Un, ja lietas nenotiek labi, tad viņš ir arī visvarenais glābējs. Šoreiz tas ir Ziemeļkorejas raķešu un bada diktators Kims Čenuns. Saskaņā ar valdības informāciju viņš nedēļas nogalē pārbaudījis plūdu apgabalu Ziemeļphenganā uz robežas ar Ķīnu
Valsts propaganda ziņo: prezidenta Kima Čenuna uzraudzībā no applūdušajām teritorijām uz ziemeļiem no galvaspilsētas Phenjanas tika izglābti gandrīz 5000 cilvēku. Applūdusī teritorija bija nošķirta no ārpasaules.
Pēc “rekordnokrišņu daudzuma” Kims personīgi nonāca pie secinājuma, ka “bīstamības robeža ir krietni pārsniegta” un situācija pierobežas pilsētā Sinuiju ir “ļoti nopietna”.
Kā redzams valsts izplatītajos fotoattēlos, slapjais Kims – bez lietus ekipējuma un gumijas zābakiem – apmeklēja gaisa spēku bāzi un ar apvidus auto izbrauca pa plūdu ūdeni vismaz dažus metrus. Kā jau ierasts komunistiskajās diktatūrās, pēc tam izskanēja, ka vadītājs esot “pārbaudījis un vadījis” glābšanas darbus.
Taču vizīte nesola neko labu atbildīgajiem biedriem uz vietas: pēc lietus draud Kimas atriebība!
Runā, ka Kims kritizējis varas iestādes. Viņiem neizdevās pienācīgi sagatavoties un novērst katastrofu. Kā jau pie nekļūdīgajiem vadītājiem ierasts, Kims vainīgos ir sapratis un tagad gatavos sodus.
Fakts ir šāds: pēc taifūna “Gaemi” daudzās Āzijas daļās vairākas dienas ir bijušas spēcīgas lietusgāzes, īpaši Taivānā un Filipīnās. Vēl nav ticis ziņots, vai plūdos labība tika iznīcināta arī Ziemeļkorejā. Saskaņā ar ANO datiem aptuveni 40 procenti cilvēku Ziemeļkorejā cieš no nepietiekama uztura un ir atkarīgi no palīdzības.
Plūdi nākuši Kimam nepiemērotā laikā. Viņš vairākus mēnešus ir satraucis reģionu ar kodolieročus nest spējīgu raķešu izmēģinājumiem un manevriem. Propaganda viņu arvien vairāk attēlo kā lielisku militāro un politisko stratēģi.
Piektdienas vakarā akmens laikmeta vadonis tikko bija nosvinējis lielus un pompozus svētkus. 71. gadadienu kopš Korejas kara beigām, ko 1950. gadā komunistiskā impērija uzsāka Kimas vectēva Kima il-Suna vadībā.