“Man tik ļoti žēl savas vientuļās draudzenes. Es vēlētos, kaut varētu palīdzēt viņai iepazīties ar īsto vīrieti.” Izklausās pazīstami? Vientuļu cilvēku draugi un radinieki vienmēr šķiet gatavi dot vērtīgus padomus un bārstīties dažādām asprātībām un sentencēm par šo tēmu.
Viņi nespēj paciest domu, ka viņu tuviniece vai draudzene ir viena. Atgādināt vientuļajiem cilvēkiem par viņu sociālo statusu pēc iespējas biežāk ikvienam šķiet ļoti svarīgi.
Nelielā aptaujā, kurā daži desmiti vientuļu cilvēku tika lūgti nosaukt lietas, kas viņiem regulāri atgādina, ka viņi jau kādu laiku ir vieni, tika saņemtas diezgan asprātīgas atbildes. Daži no respondentiem vienkārši bija ar humora izjūtu apveltīti cilvēki, bet citi ar smiekliem centās maskēt izmisumu, kuru patiesībā juta. Lūk, dažas no interesantākajām un populārākajām atbildēm:
Tu esi bijis viens pārāk ilgi, kad tavs papagailis iesaka tev biežāk iziet no mājas vai tava iecienītā krodziņa bārmenis tev kļuvis par tik tuvu draugu, ka atsakās pieņemt no tevis dzeramnaudu. Ja tu esi iemācījusies no galvas televīzijas programmu visai nākamajai nedēļai no pulksten 19 līdz 23, vai ja radio dīdžejs tev velta dziesmu, ko tu neesi lūgusi, vai, meklējot Google vārda “vientuļš” skaidrojumu, tu pie tā atrod savu fotogrāfiju, tas nozīmē, ka vientulība tavā dzīvē ir pārlieku ieilgusi.
Kad vairākas iepazīšanās firmas tevi uz mūžu ieceļ par savu goda klientu un godā tevi kā savu vērtīgāko klientu, bet radinieki vairs neapvaicājas, vai tev kāds ir (vai kad tu gatavojies precēties), uzmanies.
Kad tu patiešām sāc noticēt saviem argumentiem vai ieplāno nākamo nedēļas nogali, pat neapsverot iespēju, ka varētu gadīties kāds randiņš. Ja tu aktīvi piedalies vientuļnieku diskusijās soctīklos vai radio nakts sarunu programmās, lai tev būtu, ar ko parunāt, vai esi sākusi ieturēt vakariņas pie ledusskapja, ir laiks padomāt par dzīvesveida maiņu. Ja esi pārtraukusi epilēt lieko apmatojumu un vairs nerūpējies par savu ārējo izskatu, tava vientulība ir sasniegusi akūtu stadiju.
Ja tu kādreiz esi sapņojusi par “princi baltā zirgā”, bet tagad esi gatava kāpt mugurā pat pinkainam ponijam, ja tavas prasības jau kļuvušas tik pieticīgas, ka tu ņemtu par labu pat tādu, kas: elpo, kuram ir darbs, mašīna, paša zobi (vēlams balti) un kurš nav sēdējis cietumā, tu esi sākusi pieļaut pārāk daudz kompromisu.
Kad viesmīļi restorānā spēj paši uzminēt, ko tu vēlies pasūtīt, bet anketās tu uzreiz ievelc krustiņu pie atzīmes “neprecējusies”, tas nozīmē, ka jau esi aklimatizējusies. Ja tu savu vienatni sāc uztvert kā dzīves faktu, nevis pārejas posmu, tev acīmredzami ir vajadzīga jauna iedvesma. Kāds asprātīgs kungs, daloties savā pieredzē, teica: “Kad manas mātes draudzenes man sāka šķist aizvien pievilcīgākas, es sapratu, ka ir pienācis laiks pārdomāt savu dzīvi!”
Iedvesmojies pati un iesaki draugiem!