Dažkārt gadās, ka attiecības nonāk līdz savām loģiskajām beigām, un šķiršanās ir neizbēgama. Tā var būt un var nebūt tava vaina, bet, ja nu reiz ir pienācis laiks pielikt attiecībām punktu, tas ir jādara pareizi un efektīvi.
Daži ieteikumi:
Ja tava bijušā partnera dzīvoklī palikušas tavas personīgās mantas, tev tās ir jādabū atpakaļ. Pēc attiecību pārtraukšanas to izdarīt jau būs daudz grūtāk. Ja partnerim ir personīgās mantas tavā mājā, saliec tās kastē un sagatavo aiznešanai. Savāc viņa mantas rūpīgi, lai vēlāk viņam nav jāatgriežas, meklējot šo vai to.
Neiesaisti attiecību izbeigšanas procesā savus draugus, radiniekus, kolēģus un citus cilvēkus. Šķiršanās ir tikai jūs abu lieta. Citu cilvēku iesaistīšana tikai saasinās pazemojuma faktoru.
Ja tu baidies, ka viņš varētu sarīkot scēnu, paziņojumam par attiecību pārtraukšanu izvēlies kādu publisku vietu, piemēram, restorānu. Taču nemēģini viņu “aizvilināt” uz turieni ar izdomātiem ieganstiem. Paskaidro, ka tu vēlies “parunāt par mūsu attiecībām”.
Negaidi “piemērotāku brīdi”. Dari to, tiklīdz esi pieņēmusi lēmumu izbeigt šīs attiecības. Gaidīšana tikai novilcinās neizbēgamo šķiršanos un padarīs to grūtāku. Esi drosmīga!
Tomēr attiecību izbeigšanai nevajadzētu izvēlēties svētkus vai kādu citu dienu ar īpašu nozīmi. Piemēram, nevajadzētu paziņot par aiziešanu Ziemassvētkos, Lieldienās vai viņa dzimšanas dienā. Tas būtu nežēlīgi un var sabojāt viņam šo dienu uz daudziem gadiem.
Nerunā aplinkus, bet tūlīt ķeries pie lietas. Savu lēmumu pasaki skaidri un konkrēti. Nemeklē vainīgos un nestrīdies, un nepaildzini šo nepatīkamo situāciju. Vēlreiz … esi drosmīga!
Nesadali šķiršanās procesu posmos! Ir cilvēki, kas, vai nu baidīdamies zaudēt otru vai cenzdamies saudzēt bijušā partnera jūtas, rīko “sērijveida šķiršanās”. No sākuma viņi distancējas no partnera, tad ierosina, ka abiem kādu laiku vajadzētu satikties ar citiem cilvēkiem, pēc tam sāk neatbildēt uz telefona zvaniem un tā tālāk. Tādējādi sāpīgais process tiek nevajadzīgi paildzināts.
Centies būt iejūtīga pret bijušo partneri, taču nepiekāpies. Tāpat arī nesoli viņam laiku pa laikam kontaktēties, palikt draugiem vai ka pēc kāda laika attiecības varbūt varētu atjaunot, kad “būsi sakārtojusi savas domas”. Tādējādi tu tikai dosi veltas cerības.
Neizgāz pār bijušo partneri aizvainojumu vai dusmas. Esi atturīga, lietišķa un centies neizrādīt emocijas.
Un visbeidzot, kad šķiršanās ir aiz muguras, nesāc savu bijušo partneri aprunāt. Atceries – ja tev nav nekā laba, ko pateikt, tad labāk neteikt neko.
Attiecību izbeigšana ir grūts process abām pusēm – gan tam, kurš aiziet, gan tam, kuru pamet. Esi drosmīga, līdzjūtīga un patiesa. Vienmēr atceries, ka, pirmoreiz tiekoties, tu taču saskatīji šajā cilvēkā ko īpašu. Lai kas arī kļuvis par šķiršanās iemeslu, viņš tomēr vēl aizvien ir tas pats cilvēks un ir pelnījis, lai tu pret viņu izturētos ar cieņu.
Iedvesmojies pati un iesaki draugiem!