Šarmantajam egoistam ir bail uzņemties atbildību, tādēļ viņš vienmēr atstāj rezerves durtiņas vaļā. Emociju skopulim šķiet diezgan apgrūtinoši izrādīt nelielus uzmanības apliecinājumus. Aprēķinātājs taupa ne tikai laiku un naudu, bet arī laipnības.
Šarmantais egoists: Elegants, daiļrunīgs, haotisks!
Šarmantais egoists baidās vai negrib uzņemties atbildību, tādēļ viņš vienmēr atstāj rezerves durtiņas vaļā. Kā piemēram, krietni nokavējis randiņu (jau atkal!), Olafs acis nepamirkšķinot, attaisnos sevi ar izdomātu stāstu par kaimiņu kaķi, ko viņam nācies glābt.
Un vēl viena klasiska situācija. Olafs ir parādā naudu Ilonai. Taču tā vietā, lai parādu atdotu, viņš apbur viņu ar stāstu par ballīti, ko viņš par šo naudu sarīkojis par godu savam labākajam draugam, kurš atgriezies no dienesta armijā. Olafam izdodas izķepuroties no (gandrīz) katras krīzes. Problēma: šāda neuzticamība Ilonu bieži dzen izmisumā. Viņa nekad nevar būt droša par viņu.
Kas aiz tā slēpjas? Šarmantais un haotiskais egoists prasmīgi novēršas no savām vājībām un izliekas nemanām savas kļūdas. Pamatojums: viņam bail, ka atklāti konflikti un kļūdu atzīšana viņu padarīs mazāk iekārojamu sieviešu acīs.
Tādēļ viņš labprāt paslēpj savas vēlmes aiz citu cilvēku vajadzībām. Viņš prot visu nostādīt tā, lai veikli varētu arī saraut attiecības, pie kam sievietei rastos sajūta, ka viņa ir visu sabojājusi.
Risinājums: Apdomā, cik daudz tu esi gatava “maksāt” par savu mīlestību, un vadoties no tā, neļauj sevi izmantot! Tā kā šarmantais egoists pārkāpj citu robežas, tad tev jāizdomā pašai savi noteikumi. Nosaki termiņus: “Ja viņš kavēs vairāk kā pusstundu, es dodos prom viena.” Paskaidro viņam, kādēļ viņš palicis ārpusē pie aizslēgtām durvīm.
Atbildi viņam ar viņa paša ieročiem! Piemēram, pieņem dažus lēmumus bez viņa ziņas – ja viņš ar tiem nebūs mierā, tu iebilsti viņam ar izgudrotu stāstu par šo pasākumu lietderību. Tā tu liksi viņam saprast, ka jārespektē arī tavas vajadzības.
Emociju skopulis: Jūtu izpausmes tikai pēc pieprasījuma
Izrādīt nelielus uzmanības apliecinājumus vai maiguma pilnus žestus emociju skopulim šķiet diezgan apgrūtinoši, un pret jūtu izvirdumiem viņam vienmēr ir sagatavots loģisks izskaidrojums. Šāda situācija ir pazīstama arī Evitai. Dienu pirms mutiskā eksāmena viņai šķiet, ka galvā ir pilnīgs tukšums. Evitai pazudusi apetīte, un katra sīkuma dēļ viņa sāk raudāt.
Un ko dara Haralds, viņas sapņu princis? Viņš nostājas durvīs, purina galvu un saka: “Nav jau tik traki – tu taču četras nedēļas esi grāmatās būrusies, šī tēma ir tava specialitāte, un bez tam arī profesors nav nekāds nagu maucējs.” Tā tomēr nav Evitai šajā brīdī visvairāk vajadzīgā reakcija. Būtu viņš labāk aplicis rokas viņai ap pleciem un samīļojis!
Kas aiz tā slēpjas: Emocionālais skopums nav ārstējams ar asarām, roku lauzīšanu, bučiņām u.tml. Emocijas viņš vēlas paturēt pie sevis, jo emocionalitāte viņam ir ledus, kur viņš jūtas absolūti nestabils. Virzīšanās šajā virzienā viņu padara nedrošu. Šajā brīdī emocionālais skopulis kļūst ļoti lietišķs un cenšas situāciju atrisināt racionālā veidā.
Risinājums: Ar šo tipāžu sievietes ātri var iekulties nepatikšanās, domādamas, ka ieguldot vairāk mīlestības, izvilinās no viņa vairāk emocionālas atsaucības. Taču tādā veidā emocionālo skopuli var daudz ātrāk aizbaidīt, nekā tu domā. Psihologi brīdina, ka emociju lavīna viņu nospiež. Un kad tu attapsies, būs jau par vēlu. Labāk sniedz viņam skaidrus norādījumus. Ja viņš ir skops komplimentos, tad saki viņam, piemēram, tā: “Es ļoti gribētu uzzināt, vai es tev patīku šajā tērpā.” Vai arī situācijā, kur vajadzīga drošības un tuvības sajūta: “Apskauj mani.”
Arī attiecībām ar emocionālo skopuli var būt labas izredzes. Dzīvojot kopā ar apzināti nocietinājušos un sevī noslēgušos vīrieti, tev nav sevi jāizliek kā uz paplātes. Esi tikpat noslēgta – tas partnerattiecības padarīs noslēpumainākas. Šajās attiecībās vari mācīties, kā panākt jūtu un domu saskaņu ar cilvēku, kura raksturs ļoti atšķiras no tavējā.
Aprēķinātājs: Grāmatvedība gan naudas lietās, gan jūtās
Šis cilvēks taupa ne tikai laiku un naudu, bet arī laipnības. To izbaudīja arī Katrīna. Pusdienas itāļu restorānā bija lieliskas, atmosfēra – brīnišķīga. Visnotaļ izdevies vakars, līdz brīdim, kad oficiants atnesa rēķinu. Konrāds ar plašu žestu pasniedza oficiantam savu kredītkarti, tad paskatījās uz Katrīna ar nopietnu sejas izteiksmi un teica: “Bet nākamreiz maksāsi tu!” Ar šo Katrīnai vakars bija sabojāts. Viņa jutās, it kā būtu iecirtusi pamatīgu robu viņa sviedriem slacītajā bankas kontā.
Vēl viens klasisks gadījums: ja Konrāds pasaka “Es tevi mīlu”, tad ar to ir jāsaprot, ka tuvākajās dienās tēma “uzmanības apliecinājumi” ir izsmelta. Vai arī, ja Konrādam sanāk 10 minūtes Katrīnu gaidīt, tad viņa var būt droša, ka nākamajā randiņā viņš nokavēs vēl vairāk nekā viņa.
Kas aiz tā slēpjas: Aprēķinātājam ir bail palikt bešā. Viņš nekādā gadījumā nevēlas attiecību uzturēšanā ieguldīt vairāk nekā viņa partnere. Viss tiek rūpīgi apsvērts. Viņš saskaita, cik reizes nedēļā viņš nomazgā traukus, kurš no abiem nopircis dārgāku dzimšanas dienas dāvanu, kurš pēdējais ir piezvanījis otram utt. Turklāt viņa ieguldījums vienmēr skaitās vērtīgāks par partneres ieguldījumu.
Risinājums: Sievietei, kura atradīsies pie šī vīrieša sāniem, pastāv zināmas briesmas, ka baidoties viņu pazaudēt, viņa atdos pārāk daudz no sevis. Vai arī pašai nāksies klusiņām rēķināt līdzi. Lai cik grūti būtu, vajadzētu tomēr partnerim ieskaidrot, ka mīlestība nav bizness.
Kādā mierīgā brīdī saki viņam, ka svarīgs un vērtīgs ir arī tas, ko viņš saņem no tevis – jūtu izpausmes un dāvaniņas. Rādi viņam paraugu, ka ne jau viss ir jāatlīdzina, piemēram, ar daudziem maziem žestiem ikdienā – vai tā būtu atkritumu spaiņa iznešana vai arī “viņa” televīzijas pārraides noskatīšanās.
Iedvesmojies pati un iesaki draugiem!