Kad sievietes runā par savām problēmām, vīrieši parasti izturas noraidoši. Vīrietis domā, ka sieviete to visu stāsta, tāpēc ka, viņaprāt, viņš par to ir atbildīgs. Jo vairāk problēmu, jo vainīgāks viņš jūtas. Viņš nesaprot, ka sieviete runā tāpēc, lai justos labāk. Vīrietis nezina, ka sievietei vajag, lai viņš tikai klausītos.
Vīrieši kļūst sevišķi viegli aizkaitināmi, ja sieviete runā par problēmām, kurām viņi neko nevar līdzēt
Vīrieši runā par problēmām tikai divu iemeslu dēļ – kad vaino kādu vai lūdz padomu. Ja sieviete ir stipri satraukusies, vīrietis uzskata, ka viņš tiek vainots. Ja sievietes satraukums nav tik liels, viņš uzskata, ka tiek lūgts padoms.
Ja vīrietim šķiet, ka tiek lūgts padoms, viņš kļūst par Misteru Nokārtotāju, lai atrisinātu sievietes problēmas. Ja vīrietim šķiet, ka tiek vainots, viņš izvelk zobenu un cenšas aizsargāties pret uzbrukumu. Abos gadījumos viņam kļūst grūti klausīties.
Ja vīrietis piedāvā atrisinājumus izvirzītajām problēmām, sieviete turpina runāt par jaunām problēmām. Piedāvājis divus vai trīs atrisinājumus, vīrietis cer, ka sieviete jutīsies labāk. Tas ir tāpēc, ka vīrieši paši jūtas labāk, ja viņiem piedāvā atrisinājumus, kad viņi tos lūdz. Ja sieviete nejūtas labāk, vīrietis uzskata, ka viņa atrisinājumi tiek noraidīti un viņš pats netiek novērtēts.
No otras puses, ja vīrietim šķiet, ka viņam uzbrūk, viņš sāk aizsargāties.
Viņam liekas, ka, dzirdot paskaidrojumus, sieviete pārstās viņu vainot. Taču, jo vairāk viņš sevi aizstāv, jo satrauktāka viņa kļūst. Viņš nezina, ka sievietei nav vajadzīgi paskaidrojumi. Sievietei nepieciešams, lai viņš saprastu viņas jūtas un ļautu runāt par aizvien jaunām problēmām. Ja vīrietis ir gudrs un klausās, tad mazliet pažēlojusies par viņu, sieviete mainīs tematu un runās arī par citām problēmām. Vīrieši kļūst sevišķi viegli aizkaitināmi, ja sieviete runā par problēmām, kurām viņi neko nevar līdzēt.
Piemēram, ja sieviete ir satraukusies, viņa mēdz žēloties: „Man maksā pārāk mazu algu.”
„Mana tante Anna kļūst ar katru gadu slimāka un slimāka.”
„Mūsu māja nav pietiekami liela.”
„ Cik ilgi vilksies šis sausuma periods? Kad beidzot sāks līt?”
„Mēs gandrīz jau esam notērējuši savu bankas rēķinu.”
Sieviete var padarīt jebkuru no šiem komentāriem par līdzekli, lai izteiktu savas raizes, sarūgtinājumu un vilšanos.
Sievietei vajag parunāt
Viņa var apzināties, ka nekas nav darāms, lai atrisinātu šīs problēmas, bet, lai rastu atvieglojumu, viņai ir vajadzība par tām parunāt. Viņa jūtas daudz labāk, ja klausītājs atsaucas uz viņas sarūgtinājumu un vilšanos. Tomēr viņa var arī izraisīt partnerī neapmierinātību, ja viņš nesapratīs, ka sievietei ir vajadzība parunāties, lai justos labāk.
Vīrieši kļūst neiecietīgi, ja sievietes izklāsta problēmas visos sīkumos. Vīrietis kļūdās, ticēdams, ka šīs detaļas ir nepieciešamas problēmas atrisināšanai. Viņš pūlas atrast to savstarpējo sakarību, un kļūst neiecītīgs un atkal vīrietis nesaprot, ka sieviete negaida problēmas atrisinājumu, bet gan viņa uzmanību un izpratni. Vīrietim ir grūti klausīties arī paša nepareizā priekšstata pēc – ka tematu straujajā maiņā ir jāsaskata loģiska secība. Pēc tam, kad sieviete ir stāstījusi par trim vai četrām problēmām, vīrietis jūtas gluži izmisis un apmulsis, mēģinot tās visas loģiski sasaistot.
Viņš nevar ķerties pie atrisināšanas, pirms nezina rezultātu
Vēl viens iemesls, kāpēc vīrietis atsakās klausīties ir tas, ka viņam vispirms ir jāzina gala iznākums. Viņš nevar ķerties pie atrisināšanas, pirms nezina rezultātu. Jo vairāk sieviete aizraujas ar detaļām, jo lielāka aug viņa vilšanās klausoties. Vīrieša vilšanās nebūs tik liela, ja viņš spēs atcerēties, ka sievietei kļūst labāk izstāstot visus sīkumus. Ja vīrietis spēj atcerēties, ka, gremdējoties detaļās, sievietei kļūst labāk, viņš spēj ensatraukties. Vīrietis jūtas gandarīts ar detaļu palīdzību nonākdams pie atrisinājuma, toties sieviete jūtas gandarīta, izrunājoties par savu problēmu detaļām.
Sieviete var palīdzēt vīrietim ar to, ka jau iepriekš pasaka rezultātu un tad sāk no sākuma un izstāsta visus sīkumus. Izvairieteis no tā, ka vīrietim būtu jāmokas neziņā! Sievietēm parasti patīk izmantot gaidu efektu, jo tas padara stāstījumu emocionālāku. Cita sieviete novērtēs šādu pasniegšanas veidu, bet vīrieti ar to var nokaitināt, jo lielāku pretestību izrāda vīrietis, kad sieviete runā par problēmām, jo sliktāk viņš ir izpratis sievieti. Kad vīrietis iemācās sniegt sievietei emocionālu atbalstu, viņš atklāj, ka klausīties nemaz nav tik grūti. Vēl vairāk – ja sievietei izdodas atgādināt vīrietim, ka viņa tikai grib parunāties par savām problēmām un, ka viņam neviena no tām nav jāatrisina, viņš tiešām var nomierināties un klausīties.
Iedvesmojies pati un iesaki draugiem!