Olīveļļa var sabojāt vai vienkārši būt sliktas kvalitātes. Par šīm pazīmēm olīveļļas piegādes speciāliste Meja Hiršbeina un diplomēta dietoloģe Čelsija Edvardsa pastāstīja Southern Living
Viņuprāt, smarža un garša palīdzēs noteikt, ka olīveļļa ir sabojājusies, tomēr olīveļļa nesabojājas ar tādiem pašiem simptomiem, kā citi pārtikas produkti, piemēram, gaļa.
“Olīveļļai jābūt ar svaigu, zālaugu aromātu, kas atgādina dārzu. Ja tā ir sabojājusies, garša būs skāba vai rūgta, tai būs mitra kartona, vaskaina, vaska krītiņam līdzīga piegarša, vai arī smarža, kuru būs visvieglāk atpazīt, plastilīna smarža. Tas parasti ir nepareizas uzglabāšanas un kaitīgas gaismas, karstuma vai gaisa iedarbības rezultāts,” skaidroja Hiršbeina.
Speciālistes pastāstīja, ka parasti atvērtu olīveļļu bez bojāšanās var uzglabāt trīs līdz sešus mēnešus, taču, ja to pakļauj daudz gaismas un siltuma, tā diezgan ātri sabojāsies. Neatvērto produktu var uzglabāt divus gadus no iepildīšanas datuma.
“Sasmakusi vai slikta olīveļļa joprojām ir droši lietojama, taču tā parasti nav patīkama un nesniedz tādus pašus ieguvumus veselībai kā neskarta olīveļļa,” saka Edvardsa.
Vislabāk šo produktu uzglabāt stikla pudelē ar UV aizsardzību. Labākā uzglabāšanas temperatūra ir no +14 līdz +21°C.
Katru reizi, kad izmantojat eļļas pudeli, pārliecinieties, vai tā ir cieši noslēgta, lai novērstu oksidēšanos.
“Oksidācija var ietekmēt eļļas garšu un paātrināt tās novecošanos līdz sasmakumam,” skaidro Hiršbeina.