Nekārtības ir izcēlušās lielākajā Ņujorkas štata audzināšanas darbu iestādē, un Nacionālās gvardes papildspēki ir nosūtīti uz desmitiem cietumu nesankcionēta darbinieku streika laikā. Apsardzes darbinieki un citi darbinieki protestē pret 16 līdz 24 stundu maiņām darbinieku trūkuma dēļ, ziņo CBS 6.
Viena no prasībām ietvēra arī HALT likuma atcelšanu, kas kopš 2022. gada Ņujorkas štatā ierobežo vieninieku kameras. Kā atzīmēja kongresmenis Niks Lengvorts, kurš tikās ar streikojošajiem Kolinsa labošanas nama darbiniekiem, tas ierobežoja apsargu spēju “noteikt noteikumus” un “atturēt sliktu uzvedību”. Nekārtību mēģinājums objektā pirms nedēļas bija viens no protesta rosinātājiem.
Štata gubernatore Ketija Hočula kritizēja streikojošo cietuma darbinieku rīcību, sakot, ka tas ir apdraudējis ieslodzīto un darbinieku drošību. Viņa uz laiku izvietoja 3500 valsts Nacionālās gvardes karavīru, lai uzturētu kārtību un sadalītu pārtiku iestādēs.
Tiesa drīz vien nostājās Hočulas pusē, pieprasot pārraugiem atgriezties darbā saskaņā ar Ņujorkas Teilora likumu. Tas aizliedz valsts darbinieku streikus. Cietuma darbinieku rīcību neapstiprināja ne viņu arodbiedrība, ne varas iestādes.
Visbīstamākā situācija izveidojās ceturtdienas vakarā Ogdensburgas stingrās drošības Riverview korekcijas iestādē. Pēc kauju izcelšanās diviem ieslodzītajiem bija nepieciešama medicīniskā palīdzība, ziņo WWNY.
The New York Post piebilst, ka ieslodzītie sāka grautiņus kamerās un dauzīt stiklus, liekot 15 līdz 20 apsargiem, kas palika dežūrēt, slēpties administratīvajā blokā. Viņu glābšanai un kārtības atjaunošanai ieradās ātrās reaģēšanas komanda no Ņujorkas štata galvaspilsētas Olbanijas, un vienu no pieejām cietumā uz laiku bloķēja policija.
Nekārtību laikā šajā iestādē vizītes uz nenoteiktu laiku ir atceltas visos citos štata cietumos, paziņoja Ņujorkas Korekcijas departaments. CNN, atsaucoties uz cietuma apsargu arodbiedrības pārstāvi Džeimsu Milleru, atzīmē, ka sarunas ar Hočulas administrāciju par streika izbeigšanu turpinās jau 24 stundas, taču par rezultātiem vēl nav ziņots.
Kā atzīmē WIVB, streiki ceturtdien turpinājās vairāk nekā 30 štata cietumos, neraugoties uz sniegu un zemu temperatūru, tostarp Atikas audzināšanas iestādē, kur 1971. gadā notika nāvējošākie cietumu nemieri ASV vēsturē. Toreiz starp upuriem bija 33 ieslodzītie un 10 cietuma darbinieki, no kuriem lielākā daļa gāja bojā no notikuma vietā ieradušos likumsargu atklātās apšaudes.
Štats pārvalda arī Ņujorkas cietumu Rikers salā, kas ir lielākā soda kolonija pasaulē. Pagaidām nav ziņu par streikiem vai nemieriem tajā.
Bruklinas cietums, kurā atrodas reperis Diddijs, kuram izvirzītas apsūdzības par seksuālo tirdzniecību, un “simpātijas slepkava” Luidži Mandžone, kurš tiek tiesāts par apdrošināšanas kompānijas UnitedHealthcare vadītāja nogalināšanu, atrodas federālajā jurisdikcijā.