Ķīnas kravas kuģis Yi Peng 3 ir izbraucis cauri jūras kabeļiem Somu līcī vienlaikus, kad plīsa divi dažādi jūras kabeļi. Kabeļi stiepjas no Helsinkiem Santahaminas uz Rostoku un no Zviedrijas uz Lietuvu.
Somijas mediji par šo lietu uzzināja vietnē Marinetraffic, kas seko līdzi kuģu satiksmei jūrā.
Minētajam kuģim vienlaikus sekojuši arī Dānijas krasta apsardzes kuģi.
Komanda, kas izmeklēja Ķīnas Newnew Polarbear kuģa kustības pagājušajā gadā saistībā ar gāzes caurules plīsumu, ir arī uzsvērusi neparastās Yi Peng 3 kuģa kustības.
Komanda, kas nesen novēroja Yi Peng 3 kustības, ir ziņojusi par tiem ziņojumapmaiņas pakalpojumam Bluesky. Komanda noskaidrojusi Ķīnas kuģa maršrutu. Šķiet, ka maršruts ir mainīts ap abiem bojātajiem zemūdens kabeļiem
Marinetraffic ziņo, ka AIS sistēma, kas izseko Yi Peng 3 atrašanās vietu, ir piedzīvojusi pārtraukumu svētdienas, 17. novembra pēcpusdienā. Pārtraukums turpinājās līdz pulksten 22:41. Ap šo laiku kuģis bijis tuvu jūras kabeļa pārrāvuma vietai.
Sabiedrībai ziņots, ka C-Lion1 jūras kabelis starp Somiju un Vāciju pārtrūka pulksten 4 naktī uz pirmdienu.
Vēlāk pirmdienas rītā plkst.8 kuģis veica novirzi maršrutā un uz brīdi mainīja kursu Somijas jūras kabeļa un Lietuvas jūras kabeļu krustošanās vietā. Kuģis apvidū riņķoja 1,5 stundu, pēc tam turpināja ceļu. Taču, pēc Lietuvas mediju rīcībā nonākušās informācijas, jūras kabelis starp Lietuvu un Zviedriju tika bojāts jau svētdienas rītā.
Kuģis izbraucis no Portsaidas ostas Ēģiptē Somu līča virzienā. Kuģis piestājis Laukaansū ostā Krievijā 10.novembrī.
Ķīnas kuģis Yi Peng 3 ir 224 metrus garš un 32 metrus plats. Tā īpašnieks ir minēts kā ķīniešu uzņēmums Ningbo Yipeng Shipping Co LTD.
Kabeļa pārrāvuma laikā apkārtnē atradās arī citi kuģi: starp tiem Libērijas kravas kuģis Top Marine, kas bija ceļā uz Krieviju. Tomēr kuģa maršruts neuzrāda tādas pašas novirzes kā Ķīnas kuģa kustības.
Aizdomīgas aktivitātes pēdējās dienās notikušas arī jūras kabeļu tuvumā citos jūras rajonos. Datu centrs Dynamic ziņo, ka pagājušās nedēļas piektdienā Īrijas flote pavadīja Krievijas kuģi no saviem teritoriālajiem ūdeņiem. Kuģis radīja aizdomas, jo tas kuģoja tuvu kritisko zemūdens kabeļu maršrutiem.