Viņus apsūdz nevis par aizliegtu vielu vai dimantu kontrabandu, bet gan skudrām. Divi beļģu pusaudži tiek tiesāti Kenijā par ļoti neparastu noziegumu: viņi mēģināja izvest no valsts 5000 retu skudru rūpīgi iesaiņotās mēģenēs, kas katra bija izklāta ar vati, lai nodrošinātu, ka kukaiņi izdzīvo ceļojumā.
Kā vēsta ziņu aģentūra Reuters, dzīvnieki bijuši 5000 Messor Cephalotes sugas skudru karalienes. Lielbritānijas mazumtirgotājs AntsRUs tās raksturo kā “daudzu skudru mīļotāju sapni”. Karaliene tur maksā ap 115 eiro. Tas nozīmē, ka skudru armijas vērtība kopumā ir gandrīz 600 000 eiro.
Abi 19 gadus vecie beļģi Lornojs D. un Sepe L. tika arestēti aprīļa sākumā Kenijas Nakuru rajonā, apgabalā ar vairākiem nacionālajiem parkiem. Viņu viesnīcas istabā izmeklētāji saskārās ar milzu kolekciju: 2244 mēģenes, kas bija precīzi sakrautas, katrā no tām bija mini skudru kolonija.
Tiesā pusaudži paziņoja, ka skudras savākuši “prieka pēc” – it kā nezinot, ka tas ir nelikumīgi. Pēc mediju ziņām, tiesnesis redzējis divus satraktus jaunus vīriešus, kurus tiesā mierināja radinieki.
Taču, pēc varas iestāžu domām, tas ir kas vairāk: starptautiska kontrabandas ķēde, kas arvien vairāk pārceļ savu uzmanību no ziloņkaula vai pangolīna zvīņām uz mazākām, mazāk pamanītām sugām.
Eiropā un Āzijā pēdējā laikā strauji pieaudzis pieprasījums pēc eksotiskām skudrām – galvenokārt tāpēc, ka kļūst arvien vairāk hobija skudru turētāju.
Abi beļģu pusaudži atrodas apcietinājumā. Spriedums varētu tikt pasludināts 23.aprīlī. Bez pusaudžiem otrdien tiesas priekšā stājās vēl divi vīrieši: kenijietis un vjetnamietis, pie kuriem tika atrastas vēl 400 skudras. Viņiem arī vajadzētu būt daļai no starptautiskā tirdzniecības tīkla.
Kenijas savvaļas dzīvnieku dienests (KWS) brīdina: dzīvnieku eksports kaitē ekosistēmām un atņem vietējām kopienām un pētniecības iestādēm svarīgus bioloģiskos resursus. Nedrīkst par zemu novērtēt arī risku, ka citu valstu lauksaimniecības teritorijās varētu tikt ievestas slimības.