Japāņu metode sola ātrāk izžāvēt mitru veļu, vienlaikus aizsargājot tekstilizstrādājumus. Kā tas darbojas. Par to raksta Japānas medijs Oggi
Maigākais veids, kā izžāvēt drēbes, ir izžāvēt veļu uz žāvēšanas plaukta, stieņa vai statīva. Tomēr, izmantojot šīs metodes, bieži vien paiet vairākas stundas, līdz visas detaļas ir izžuvušas. Vēl viena problēma ir telpa, ko apjomīgais drēbju ”zirgs” aizņem dzīvoklī vai uz balkona.
Tiek uzskatīts, ka Japānas metodes palīdzēs – vismaz nedaudz. Kā stāsta veļas eksperti, viņu triki liek veļai izžūt daudz ātrāk. Viņuprāt, lomu spēlē divi faktori: jāpalielina apģērba virsmas laukums un jānodrošina pietiekama gaisa cirkulācija.
Eksperti skaidro, ka audumi, kas pārklājas, žūst lēnāk. Tāpēc tie ir jāpakar pēc iespējas izvērsti. Krekliem paceliet apkakli un atveriet kreklu pogas. Bikses jākarina cilindra formā. Tas samazina šķiedru pārklāšanos.
Žāvējot uzvalka žaketi, parasti vislabāk to pakārt uz pakaramā, kas atbilst jūsu plecu platumam. Ja jums tāda nav, varat mēģināt aptīt dvieli ap pakaramo, lai padarītu to biezāku, vai saritināt dvieli un ielikt to aprocēs (ja arī uzvalka bikses, bikšu staru galos), lai novērstu grumbu veidošanos un deformāciju.
Viņi arī iesaka mazgāt veļu ar siltu ūdeni mitrā sezonā, jo tas arī saīsina žāvēšanas laiku.
Izplatīts ir arī cits triks: pakariet izmazgāto veļu uz stieņa tā, lai garākie apģērba gabali karātos ārpusē, bet īsākie – iekšpusē. Ja tagad paskatās uz stendu no malas, veidojas ieliekta līkne. To dēvē arī par Arkas metodi
Žāvējot veļu telpās, to ir vieglāk žāvēt augstākā stāvoklī.
Žāvējot drēbes telpās, jāņem vērā trīs punkti: viens ir augsta temperatūra, otrs ir zems mitrums un trešais ir laba ventilācija.
Lai nodrošinātu pietiekamu gaisa cirkulāciju, īpaši iekštelpās, ir jāiestata arī ventilators.
Ja neizmantojat žāvēšanas statīvu, bet gan žāvētāju, varat izmantot šādu triku: Ielieciet žāvētājā kopā ar veļu pēc iespējas lielāku sausu dvieli. Tā šķiedras arī absorbē mitrumu
Veļa žūst no augšas, tāpēc žāvēšana horizontāli saīsinās žāvēšanas laiku.
Izlīdziniet grumbas no krekla un pakariet to nožūt. Ja kreklu neizžāvēsiet pareizi, pēc žāvēšanas to būs grūti izgludināt. Galvenais, lai drēbes pareizi izžāvētu, ir tās izkratīt un stingri nostiept taisnākas pirms žāvēšanas.
Žāvējot trikotāžas apģērbus vai džemperus, ir ideāli tos izžāvēt plakaniski, lai tie nezaudētu formu. Pirms žāvēšanas vislabāk ir viegli izlīdzināt krunciņas un noregulēt šuves ar rokām, un, ja iespējams, izklājiet uz “plakana žāvēšanas tīkla”, lai nožūtu. Ja jums tāda nav, ir svarīgi to nožāvēt plakaniski, piemēram, uz vannas noliktas pamatnes