“Daudz pārsteidzošu stāstu.” Hārvardas studenti palīdz ukraiņiem meklēt mājokli visā pasaulē. Kara laikā resursā jau ir reģistrējušies vairāk nekā 800 tūkstoši lietotāju ŠEIT
Divi Hārvardas universitātes pirmkursnieki ir atvēruši vietni, kas paredzēta, lai savienotu cilvēkus, kuri bēg no kara Ukrainā. Resurss meklē mājokļus par pieņemamu cenu valstīs, kas ir gatavas tos pieņemt, un ģenerē palīdzības un izmitināšanas piedāvājumus ukraiņiem visā pasaulē.
Aizkustināts par ukraiņu bēgļu nožēlojamo stāvokli, kas izmisīgi bēga no Krievijas uzlidojumiem, 18 gadus vecais Marko Buršteins no Losandželosas un 19 gadus vecais Avi Šifmans no Sietlas izmantoja savas programmēšanas prasmes, lai izveidotu vietni UkraineTakeShelter.com.
Ideja palīdzēt radās, kad kāds students piedalījās Ukrainas atbalsta mītiņā
Kopš resursa izveides vietnē ir reģistrējušies 18 000 potenciālo māju īpašnieku, lai piedāvātu palīdzību bēgļiem, kuri meklē patvērumu. Kopumā līdz šim brīdim Burshtein un Schiffmann vietnē ir reģistrējuši 800 000 lietotāju.
“Mēs esam dzirdējuši daudz pārsteidzošu stāstu par saimniekiem un bēgļiem, kas savieno visā pasaulē. Mums ir saimnieki gandrīz katrā valstī, kuru vien varat iedomāties, sākot no Ungārijas, Rumānijas un Polijas līdz Kanādai un Austrālijai,” sacīja Beršteins.
“Daudzi pārsteidzoši stāsti.” Hārvardas studenti palīdz ukraiņiem meklēt mājokli visā pasaulē
Saskaņā ar ANO datiem piecu nedēļu laikā, kad Krievija iebruka Ukrainā, bija vairāk nekā 4 miljoni neto bēgļu, no kuriem puse ir bērni.
Šifmans paņēma brīvu semestri, lai strādātu pie vairākiem projektiem, tostarp pie resursa, lai palīdzētu ukraiņiem. Viņš stāsta, ka ideja par šādu vietni un palīdzību ukraiņiem radās, kad Sandjego piedalījās Ukrainas atbalsta mītiņā.
“Es jutu, ka šeit tiešām varētu paveikt kaut ko globālāku,” viņš teica.
Starp tiem, kas uzņēma bēgļus caur šo vietu, ir Rikards Mijatovs Zviedrijā. Viņš mājās patvēra 45 gadus veco bēgli Oksanu Francevu, viņas 18 gadus veco meitu un kaķi. Mijatovs un viņa sieva vēstniecībā atstāja lūgumu un teica, ka ir gatavi palīdzēt. Bet tad viņi ieraudzīja studenta vietni un reģistrējās tur.
“Nākamajā rītā saņēmu ziņu no Oksanas ar jautājumu, vai mums viņiem ir vieta. Viss atdzīvojās diezgan ātri,” viņš teica.
“Es biju pārsteigta, cik ātri Rikards man atbildēja,” sacīja Frantseva. Pēc piecām dienām viņa, viņas meita un viņu mājdzīvnieks atradās pie zviedra ārdurvīm.
Kā tiek pārbaudīti mājokļu meklēšanas platformas lietotāji
Projekta autori saka, ka viņi ir izstrādājuši platformu tā, lai tā būtu pēc iespējas lietotājam draudzīgāka.
Ikviens, kuram draud tiešas briesmas, var reāllaikā saņemt vistuvāko palīdzību. Un potenciālie saimnieki var uzzināt, kādās valodās bēgļi runā, cik cilvēkus var izmitināt, kā arī ņemt vērā ierobežojumus mazu bērnu vai mājdzīvnieku uzņemšanai.