Darbam mūsu ikdienā ir ļoti būtiska nozīme. Tajā pavadām ne tikai dienas lielāko daļu, bet profesionālie izaicinājumi arī veido mūsu personību. Ja uz darbavietu ik rītu dodies ar prieku, raizēm pamata nav, taču – ko iesākt, ja esi apjautusi, ka izvēlētā profesija nebūt neatbilst tavam raksturam, spējām un personībai kopumā? Ko iesākt, ja dzīve, gluži nemanot, ir izvērtusies nepavisam ne tāda, kā vēlies?
Ieklausies ekspertu komentāros par to, kā situāciju uzlabot, rodot gan personisku, gan profesionālu gandarījumu, kā arī atbrīvoties no mazvērtības kompleksiem, kas nereti traucē noticēt sev.
Izveido sarakstu ar faktoriem, kas tevi neapmierina esošajā amatā
Var būt ļoti daudz iemeslu, kas rada tavu neapmierinātību ar esošo amatu, tāpēc, pirms izdari nepārdomātus lēmumus, kas var nopietni ietekmēt tavu dzīvi, rūpīgi izvērtē katru no šiem faktoriem! Emociju radītais diskomforts var traucēt racionālai situācijas analīzei, tāpēc velti laiku, lai apkopotu domas un izvērtētu katru no neapmierinātību raisošajiem faktoriem atsevišķi!
Izvērtē savas profesijas un darba vietas pozitīvos aspektus
Neapmierinātību radošie faktori var pārmākt pozitīvās emocijas, tāpēc, ja vari baudīt privilēģiju strādāt stabilā uzņēmumā ar izaugsmes iespējām, izvērtē arī pārējos ieguvumus, ko konkrētajā amatā vari izbaudīt, pievēršoties uz profesijas priekšrocībām. Būtu muļķīgi, ja tu atteiktos no patiešām laba amata, iespējams, patiesībā īslaicīgu sarežģījumu dēļ – atceries, ka teju katru problēmu ir iespējams atrisināt, ja nebaidāmies komunicēt un par sevi pastāvēt.
Apdomā, kāds ir finansiālais risks, ko uzņemies, ja darbu pametīsi nekavējoties
Ja esi stingri apņēmusies mainīt savu dzīvi un vairs nevēlies strādāt pašreizējā uzņēmumā vai pat nozarē kopumā, tomēr apsver, kādam finansiālam riskam sevi pakļauj ar tūlītēju dzīvesveida maiņu. Lai tavā ikdienā neienāktu jauni sarežģījumi, sagatavojies pārmaiņām laikus un dari to gudri, nevis mirkļa emociju iespaidā!
Izproti sava rakstura stiprās un vājās puses
Ja vēlies sevi pierādīt citā nozarē vai amatā, ir vērts izanalizēt sava rakstura spēcīgās īpašības un trūkumus, kā arī objektīvi novērtēt darba pieredzi un prasmes. Pirms meties jaunā darbā un krasi maini savu profesionālo ikdienu, pārliecinies, ko tieši vēlies un kas patiesībā esi, lai nepieņemtu nepārdomātus un kļūdainus lēmumus.
Paplašini kontaktu loku
Kad esi identificējusi sev piemērotāko profesiju un darbības jomu, veido kontaktus ar konkrētās nozares pārstāvjiem, paplašini paziņu loku un iepazīsties ar jauniem cilvēkiem, kuri var palīdzēt tev attīstīties un realizēt ieceres, mērķus un sapņus.
Attīsti savas prasmes un papildini zināšanas
Lai saglabātu konkurētspēju darba tirgū, tev jābūt labākai par neskaitāmiem citiem potenciālajiem kandidātiem. Tas ietver gan plašāku darba pieredzi, padziļinātākas zināšanas un labākās saskarsmes spējas. Cik vien iespējams, attīsti minētos faktorus – tie kalpos par tavu veiksmes garantu un ļaus kāpt pa karjeras kāpnēm!
Izvērtē savu dzīvi kopumā
Ja esi gatava karjeras maiņai, tas ir piemērots laiks, lai pārdomātu savu dzīvi kopumā. Izvērtē, cik daudz laika esi gatava veltīt profesionālajai izaugsmei, kādi ir tavas privātās dzīves mērķi piecgades griezumā un galvenās nianses, ko ikdienā vēlies mainīt!
Iedvesmojies pati un iesaki draugiem!