Itālijas Veselības ministrija ir aizliegusi “kucēnu jogas” nodarbības, norādot, ka tajās drīkst piedalīties tikai pieauguši suņi, lai aizsargātu dzīvnieku veselību, kā arī apmeklētāju drošību.
29. aprīlī izplatītajā piezīmē ministrija norādīja, ka tai ir zināms, ka organizatori bieži “aizņemas” kucēnus no audzētājiem.
Bet, tā kā kucēnu joga “uzlabo labsajūtu”, tā jāuzskata par sava veida “dzīvnieku asistētu terapiju” – ko saskaņā ar likumu var veikt tikai pilnīgi pieauguši dzīvnieki.
Kucēnu joga parasti ietver kucēnus, kas brīvi klīst pa jogas nodarbību un dažreiz tiek iekļauti jogas pozās vai jogas nodarbībā, kam seko rotaļas ar kucēniem.
Ministrija lūdza reģionālajām iestādēm veikt pārbaudes, lai nodrošinātu, ka kucēnu jogas nodarbības nenotiek.
Paziņojumā Itālijas Nacionālā dzīvnieku aizsardzības padome apsveica šo lēmumu.
Tajā citēts suņu eksperts Džuzija D’Andželo, kurš sacījis, ka kucēnu joga dzīvniekiem bija “fiziski un garīgi saspringta pieredze”.
Viņa arī sacīja, ka apmeklētāji riskēja aizraut un adoptēt dzīvniekus.
“Cilvēkus pārņem emociju vilnis pēc labklājības sajūtas no kucēnu tuvuma,” sacīja D’Andželo.
“Tas var likt viņiem pieņemt lēmumu, īsti nedomājot par sekām.”
Viņa arī brīdināja, ka jogas nodarbībās izmantotie kucēni bieži netiek pārvadāti drošā veidā. Organizatori dažreiz nedod viņiem pietiekami daudz ūdens, ko dzert, viņa sacīja.
“Šāda veida aktivitātes kaitē suņu labklājībai un sniedz tikai finansiālas priekšrocības tiem, kas vada nodarbības,” piebilda D’Andželo.
Pagājušā gada jūlijā Apvienotās Karalistes Karaliskā nežēlības pret dzīvniekiem novēršanas biedrība (RSPCA) mudināja cilvēkus apsvērt kucēnu jogai alternatīvas aktivitātes.
Lai gan organizatori apgalvo, ka kucēni izbauda socializēšanos, kas saistīta ar seno Indijas mākslu, “vidē nav nekā tāda, ko mēs uzskatītu par labvēlīgu… šiem dzīvniekiem.”
Kucēnu jogas nodarbības ir populāras visā Eiropā un ASV. Citas variācijas ietver kaķēnu jogu, trušu jogu vai pat dažos gadījumos kazu jogu.