Pēc Kara izpētes institūta (ISW) analītiķu domām, priekšlaicīga Krievijas uzbrukuma operāciju sākšana iedragāja Krievijas panākumus Harkivas apgabala ziemeļos.
Saskaņā ar analizētajiem datiem, analītiķi atzīmē, ka Krievijas karaspēks savu uzbrukuma operāciju Harkivas apgabala ziemeļos sāka ar ierobežotiem spēkiem un vēl nav tur izvietojis ievērojamas rezerves, kas ir novedis pie Krievijas progresa un ofensīvo operāciju tempa palēninājuma.
“Šī palēnināšanās, visticamāk, sniedz Ukrainas spēkiem taktiskas iespējas sākt pretuzbrukumus, lai gan Ukrainas spēki vēl neveic ierobežotu pretuzbrukumu, kura mērķis ir pilnībā izspiest Krievijas spēkus no Harkivas ziemeļu reģiona,” teikts ziņojumā.
To Krievijas vienību sadrumstalotība, kas šobrīd darbojas Harkivas apgabala ziemeļos, un acīmredzamā Krievijas militārpersonu neizlēmība iesaistīt kaujas operācijās esošās rezerves, liecina, ka Krievijas karaspēks, visticamāk, mēģina palielināt Ziemeļu grupas lielumu līdz plānotajam, pirms uzbrukuma operāciju pastiprināšanas Harkivas apgabala ziemeļos.
Jau ziņots, ka Ziemeļu spēku grupas pierobežā atradās aptuveni 35 000 karavīru, kad 10. maijā sākās ofensīvas operācijas, savukārt Ukrainas avoti norādīja, ka Krievijas militārpersonas plānoja šajā apgabalā koncentrēt no 50 000 līdz 70 000 karavīru.
Eksperti pieļauj, ka Krievijas karaspēks, iespējams, pirms termiņa ir sācis ofensīvu Harkivas apgabala ziemeļos, izmantojot nepietiekamu personāla skaitu, cerot nostiprināties, pirms ASV militārās palīdzības ierašanās vēl vairāk padarīs uzdevumu sarežģītāku.
Tāpēc ISW apskatā norādīts, ka, visticamāk, priekšlaicīga Krievijas ofensīvas operāciju sākšana iedragāja Krievijas panākumus Harkivas apgabala ziemeļos.
Kā ziņots, Krievijas spēkiem 10.maijā izdevās pārsteigt Ukrainas spēkus un panākt taktiski nozīmīgus panākumus jomās, par kurām Ukrainas amatpersonas ziņo, ka tās ir mazāk aizsargātas.
Ukrainas dienesti paziņoja, ka ir sākusi izmeklēšanu par Ukrainas aizsardzības neatbilstošu sagatavošanu šajā rajonā un ukraiņu pozīciju atstāšanu Lipcevskas un Volčanska virzienā.
Viņi norādīja, ka tas ļāva Krievijas karaspēkam virzīties uz Ukrainas aizsardzības otro līniju šajā reģionā, lai gan šķiet, ka ierobežotie cilvēkresursi neļāva Krievijas spēkiem panākt dziļāku iespiešanos. Lai gan ir iespējams, ka Krievijas militārie komandieri uzskatīja, ka lielu spēku koncentrēšana brīdinās Ukrainas spēkus un liegtu tiem spēju gūt operatīvu pārsteigumu, Krievijas lēmums nekavējoties neiesaistīt ievērojamas rezerves, visticamāk, neļāva Krievijas spēkiem panākt strauju pieaugumu un dziļāku iespiešanos.
“Ukrainas spēki šajā apgabalā bija iesakņojušies aizsardzības pozīcijās, un Krievijas spēki, visticamāk, izmantoja savas taktiskās spējas, lai salīdzinoši ātri gūtu panākumus pret viegli noturamām pozīcijām šajā apgabalā,” piebilsts ziņojumā.