Arī pašā Ungārijā, kas ir gulaša dzimtene, šī ēdiena dažādība ir vispārpieņemts fakts un arī citviet pasaulē izpratne par to, kas ir tradicionāls gulašs, būs atšķirīga. Tas attiecas arī uz šī ēdiena konsistenci, jo vienā vietā to pasniegs kā zupu, citā kā mērci, bet vēl kāds akcentēs, ka gulašs ir gaļas ēdiens mērcē. Savukārt, šajā receptē aprakstīto kulinārijā sauc Borgač gulašs.
Izmantosim 1 kg kvalitatīvas liellopu gaļas (piemēram, muguras karbonāde), 300 gramus sīpolu, 4 karotes paprikas pulvera, 2 tējkarotes ķimeņu, 3 ķiploka daiviņas, sāli, piparus, 600 – 700 gramus kartupeļu (vai vairāk, ja vēlaties biezāku ēdienu), 2 litrus buljona vai ūdens, 1 glāzi sasmalcinātas paprikas, 1 tomātu, saujiņu resnāku makaronu un pietiekoši daudz zaļumu.
Katliņā izkausējam mazumiņu taukus (šoreiz vistas) vai ielejam nedaudz augu eļļas, mīksti apcepam sīki sagrieztus sīpolus, pieberam paprikas pulveri, apmaisām, nedaudz apcepam, pievienojam mazos (ap 2 cm) gabaliņos sagrieztu gaļu, sāli, visu kārtīgi apmaisām, pagaidām, kad gaļa nedaudz sāk suloties, pieberam ķimenes, sīki sakapātus ķiplokus, pielejam pavisam nedaudz ūdens (sautēšanai, ne vārīšanai) un zem vāka sautējam, kamēr gaļa kļūs mīksta.
Gaļu katliņā periodiski apmaisām, ja vajag pielejam vēl nedaudz ūdens un, ka tā jau ir mīksta katliņā pievienojam mazos gabaliņos sagrieztus kartupeļus, nedaudz ļaujam tiem piesātināties ar sautējuma aromātu, pēc tam pielejam buljonu vai ūdeni tik daudz, cik šķidru ēdienu vēlēsimies, pieberam sīki sagrieztu papriku un tomātus, kad kartupeļi gatavi, pārkaisām ar zaļumiem un ņemam nost no uguns. Paralēli novārām makaronus un, pasniedzot galdā, pievienojam tos zupas šķīvjos.
Iedvesmojies pats un iesaki draugiem!