Astrologi uzskata, ka šī parādība nes sev līdzi lielas pārmaiņas. Pēc viņu domām, planētu parāde izraisa spēcīgu enerģijas aktivitātes pieaugumu.
Zemes iedzīvotāji 28. augusta rītā varēs novērot retu astronomisku parādību: debesīs sarindosies sešas planētas un Mēness. Kā ziņo astronomi, planētas – Merkurs, Marss, Jupiters, Urāns, Neptūns, Saturns, kā arī Mēness – atradīsies vienā Saules pusē aptuveni 160 grādu sektorā.
Speciālisti noskaidrojuši, ka no rīta debess austrumu daļā atradīsies Merkurs, Marss, Jupiters un Urāns, bet dienvidrietumos Neptūns un spožais Saturns.
Pēc ekspertu domām, sešu planētu izvietojumu vienā Saules pusē 2024. gada 28. augusta rīta debesīs var uzskatīt tikai nosacīti uzskatīt par parādi. Fakts ir tāds, ka planētas “sapulcēsies” ļoti lielā sektorā (160 grādi).
Ko varēsim vērot?
Planētas, izņemot Neptūnu un Urānu, skaidrā laikā var redzēt pat ar neapbruņotu aci. Lai gan Merkuru var būt grūti pamanīt, jo redzamība ir mazāka par stundu, tas atrodas ļoti zemu pie horizonta un pazūd spožajā saules gaismā.
Lai novērotu Neptūnu un Urānu, nepieciešama optika: teleskops vai jaudīgs binoklis.
Planētu parādīšanās kārtība
Piemēram, dzeltenīgais Saturns būs redzams no vēla vakara. To var redzēt Ūdensvīra zvaigznājā.
Neptūns parādīsies blakus esošajā Zivju zvaigznājā. Bet, lai to redzētu, bez binokļa neiztikt.
No rīta, kad pacelsies pārējās planētas, Saturns un Neptūns nolaidīsies uz rietumu horizontu.
Vēlāk pacelsies Urāns un būs vērojams Vērša zvaigznājā, taču atkal būs nepieciešama optikas palīdzība.
Tad pacelsies Jupiters un Marss. Planētas būs redzamas ar neapbruņotu aci Vērša zvaigznājā. Tām līdzās mirdzēs dilstošā mēness sirpis.
Rītausmā celsies Merkurs. Tas atradīsies Lauvas zvaigznājā. Merkuru var novērot ar neapbruņotu aci, taču tas nebūs ilgi – līdz ar pirmajiem Saules stariem tas pazudīs no redzesloka.
Parāde vai izlīdzināšanās?
“Planētu parāde” tiek uzskatīts par neoficiālu astronomisku terminu . Parādes, kā likums, sarunvalodā bieži sauc par planētu izlīdzināšanos. Turklāt, ja naksnīgajās debesīs vienlaikus ir redzamas vairākas planētas, to arī sauc par parādi.
Astroloģijā planētu parāde tiek uzskatīta par parādību, kad vairākas no tām atrodas vienā zodiaka zvaigznājā.
Vai planētu parāde ietekmē cilvēku?
Astrologi ir pārliecināti, ka šī parādība nes sev līdzi lielas pārmaiņas un planētu parādes diena jāizmanto jauniem vērienīgiem pasākumiem.
Iespēja globālam izrāvienam dzīvē
Saskaņā ar astrologu teikto, notikums, kas saistīts ar planētu kustību, ir īpašs gadījums. Gaidāmais debesu notikums izraisa spēcīgu enerģijas aktivitātes uzplūdu.
Cilvēkiem šis laiks ir jāizmanto “globāliem sasniegumiem savā dzīvē”. Planetārās parādes dienā tiks koncentrēta ļoti spēcīga enerģija. Šajās norisinās vēl viens astronomiskais periods – Merkura retrogrāds (no 5. augusta līdz 28. augustam), kas arī spēj diezgan spēcīgi ietekmēt cilvēkus.
Cilvēki gribēs atgriezties, atskatīties, paskatīties uz dažiem pagātnes notikumiem, attiecībām. Atgriezīsies cilvēki no pagātnes, radīsies nepabeigtas situācijas.
Pašreizējais astronomiskais periods ir labs, lai pabeigtu ieilgušos lietas. Ja iespējams, ir vērts sākt jaunus aizsākumus.
Zinātnieku vērtējums
Pastāv arī viedoklis, ka planētu parāde ietekmē Zemes iedzīvotāju labsajūtu un noskaņojumu. Zinātnieki gan kategoriski apgalvo, ka tādi notikumi kā planētu parāde nekādi neietekmē Zemes gravitācijas lauku, cilvēku labklājību un iekārtu darbību un nav spējīgi izraisīt dabas katastrofas.
Ideja, ka planētu izlīdzināšanās var izraisīt katastrofas, aizsākās, publicējot Džona Gribina un Stīvena Plagemana grāmatu ”Jupitera efekts”. Viņi apgalvoja, ka planētu parāde 1982. gadā izraisīs nopietnas ģeoloģiskas un klimatiskas izmaiņas, tostarp zemestrīces un palielinātu saules aktivitāti. Tomēr globālas katastrofas nenotika.
Zinātnieki paskaidro, ka Mēness patiesībā izraisa okeāna paisumus un bēgumus pat vairāk nekā desmit metru augstumā. Tomēr tas atrodas tuvu Zemei, un planētas – lai gan tās ir daudz lielākas – atrodas tālu no mums. Planētu parādē tās atrodas divās pretējās Zemes pusēs: vienā pusē Merkurs un Venēra, otrā pusē pārējās. Pēdējās kopā ir daudz smagākas par pirmajām divām, taču tur ir Saule. Izrādās, ka abu gravitācijas ietekme ir kaut kā līdzsvarota. Un gravitācijas traucējumi, kas pavada planētu parādes, ietekmē Sauli, kurai planētas ir tas pats kā Mēness Zemei.
Un, lai gan nevajadzētu gaidīt nekādus reālus draudus no planētu parādes, tā var izraisīt trauksmi un bailes dažos cilvēkos, kuriem ir nosliece uz mistisku domāšanu. Bet tā jau ir psiholoģijas sfēra. Tāpēc varat baudīt šo neparasto astronomisko parādību bez bailēm un satraukumiem.