Iepazīšanās drošības lietotne, kas ļauj sievietēm veikt vīriešu iepriekšējas pārbaudes un anonīmi dalīties ar “sarkanā karoga” rīcību, ir uzlauzta, atklājot tūkstošiem dalībnieku attēlu, ierakstu un komentāru.
ASV bāzēta tikai sievietēm paredzēta lietotne “Tea Dating Advice” (Tea)ar 1,6 miljoniem lietotāju paziņoja, ka notikusi “neautorizēta piekļuve” 72 000 sieviešu iesniegtajiem attēliem.
Daži ietvēra sieviešu attēlus, kurās verifikācijas nolūkos ir ievietotas personas apliecības ar fotoattēlu, un “Tea” privātuma politika sola, ka tās pēc autentifikācijas tiks “nekavējoties dzēstas”.
“Tea” paziņoja, ka pārkāpums skāra biedrus, kuri reģistrējās pirms 2024. gada februāra. Vietne piebilda, ka ir “rīkojusies ātri” un “sadarbojusies ar dažiem no visuzticamākajiem kiberdrošības ekspertiem”.
Lietotne nesen ir piedzīvojusi strauju popularitātes pieaugumu, kā arī kritiku no dažiem, kas apgalvo, ka tā ir vērsta pret vīriešiem.
“Tea” ļauj sievietēm pārbaudīt, vai potenciālie partneri ir precējušies vai reģistrēti seksuālie noziedznieki, kā arī veikt apgrieztās attēlu meklēšanas, lai pasargātu sevi no “krāpniecības”, kur cilvēki izmanto viltotas tiešsaistes identitātes.
Taču viens no vispretrunīgākajiem “Tea” aspektiem ir tas, ka tā ļauj sievietēm dalīties ar informāciju par vīriešiem, ar kuriem viņas ir tikušās, lai “izvairītos no brīdinošiem brīdinājuma signāliem”, bet arī izceltu tos, kuriem piemīt “zaļā karoga” īpašības.
Uzņēmums paziņoja, ka nozagtās fotogrāfijas “nekādā veidā nevar saistīt ar ierakstiem vietnē Tea”.
Uzņēmums bloķē ekrānuzņēmumus, lai ziņas netiktu kopīgotas ārpus lietotnes.
Taču piektdien tā arī atzina, ka piekļuvusi vēl 59 000 attēliem no lietotnes, kuros redzamas ziņas, komentāri un tiešie ziņojumi pirms vairāk nekā diviem gadiem.
“Tea” teica: “Mēs speram visus soļus, lai aizsargātu šo kopienu – tagad un vienmēr.”
Uzņēmumu 2022. gada novembrī dibināja programmatūras inženieris Šons Kuks, kurš atzina, ka iedvesmojies izveidot “Tea” pēc savas mātes iepazīšanās pieredzes tiešsaistē.
Maijā viņš portālam Medium pastāstīja: “Mani šokēja tas, cik viegli sams, krāpnieki un noziedznieki varēja izmantot sievietes iepazīšanās lietotnēs un cik maz tradicionālās iepazīšanās lietotnes dara, lai aizsargātu lietotājus.”
Tomēr daži vīrieši un sievietes ir apstrīdējušas šāda veida grupas, apgalvojot, ka tās pakļauj vīriešus privātās dzīves neaizskaramības un neslavas celšanas riskam.
Šī gada sākumā persona vārdā Nikko D’Ambrosio iesniedza prasību tiesā pret Facebook īpašnieku Meta saistībā ar vairākiem izteikumiem par viņu tērzēšanas grupā ar nosaukumu “Vai mēs satiekamies ar to pašu puisi”?
Ilinoisas štata federālais tiesnesis noraidīja tiesas prāvu.