Lai arī dzirdēts par dūmeņiem, kas izbīdīti ārā pa caurumu sienā, šādi nav iespējams atbrīvoties no malkas krāšņu radītajiem dūmiem. No krāsnīm, kas kurināmas ar malku, neviena nav tāda, lai dūmus varētu izvadīt pa logu vai pa sienu. Ja kādā ārvalstu žurnālā redzat šādas krāsnis, to kurināšanai izmantot īpašas, ļoti dārgas granulas, kas kopā ar īpašām granulu krāsnīm padara šo ideju par ļoti nepraktisku.
Savulaik veco dzīvokļu īpašnieki krāsnis pārbūvēja par kamīniem. Vai tagad šī tendence mazinājusies, vai varbūt uzņēmusi atpakaļgaitu? Vieni vēlas krāsnis pārbūvēt par kamīnkrāsnīm, lai rudenim un pavasarim būtu papildu siltumiņš, bet citi savukārt kamīnus pārbūvē par atpakaļ par krāsnīm.
Krāsns ir kā pamatapkure, kamīns – alternatīvā apkure, kas atsevišķās situācijās var izlīdzēt. Kasešu kamīni ir daudz biežāk jākurina nekā krāsnis, jo tiem nav akumulēšanas jaudas. Krāsni izkurina, un tad diennakti vai pat divas turas siltums. Ja ir vairāku istabu dzīvoklis, kamīni jākurina vairākās vietās.
Vēl kāda pēdējo gadu tendence, kas vērojama īpaši laukos – tagad daudzi atsākuši būvēt gan lielas, gan mazas maizes krāsnis. Dārza krāsnis ir aizgūtas no čehiem – viņiem ir ilgāka vasara un vairāk attīstīta dārza kultūra. Arī ziemā iespējams cept maizi. Dārza maizes krāsnij, protams, nav nekādas apkures funkcijas, bet iekštelpās šāda krāsns gādās arī par siltumu – pat mazā maizes krāsniņa siltumu tur vismaz pusotru dienu. Turpinājums sekos!