Turpinām aprakstu sēriju par kamīniem un arī šoreiz jūsu iedvesmai gan jauna galerija ar 20 interesantām idejām kamīnam interjerā, gan nedaudz informācijas par populārākā kurināmā, malkas un ar to saistīto siltuma objektu izbūvi.
Eksperti apgalvo, ka laukos tendence būvēt visa veida krāsnis un kamīnus patiešām ir izplatīta, taču pilsētniekiem vēlmes jāsalāgo ar savas dzīvesvietas iespējām. Laukos ir iespēja būvēt pilnīgi jebko un līdz ar to tur ir iespējams izvēlēties sev vistīkamāko apkures veidu. Taču – kā ir ar daudzdzīvokļu namiem? Ko tur ir iespējams uzbūvēt?
Vecajās mājās, kur joprojām saglabājušies skursteņi, neesot nekādu problēmu – ja krāsnis ir bijušas, tās varot atjaunot. Vecajām mājām šādas augstās krāsnis arī esot vislabākais risinājums. Neviena cita gaisa sistēma tik labi neizsildīs telpu kā šāda tipa krāsnis. Ja mājā ir arī centrālapkure, bet gribas vēl kaut kā “piepalīdzēt”, tad var likt arī kasetes kurtuvi, tādu kamīnkrāsns kombināciju. Kamīnkrāsns siltumu iedod diezgan strauji, kas ir īpaši noderīgi rudeņos un pavasaros, kad centrālapkure vēl nav pieslēgta.
Lielākās problēmas uzbūvēt krāsnis un kamīnus ir modernā mūrējuma daudzdzīvokļu ēkās bez skursteņiem. Tur vienīgā iespēja kaut ko kamīnveidīgu uzmūrēt ir ēkas pēdējā stāvā. Lai to izdarītu, gan ir jādabū attiecīgās atļaujas, bet tas ir izdarāms. Priekšpēdējais stāvs, ja labi sarunā ar augšējo kaimiņu, arī var uz kaut ko cerēt, tomēr priviliģēti šajā gadījumā ir augšējo stāvu iedzīvotāji. Apakšējo stāvu iedzīvotāji vienīgi gāzes kamīnu var mēģināt ielikt. Turpinājums sekos!