Turpinām ieskatu daudzveidīgajā kamīnu pasaulē. Dažus no slēgtajiem kamīniem ir iespējams izmantot arī kā atklātos kamīnus. Mīts, ka kamīnu ir iespējams iebūvēt jebkur, patiešām ir tikai mīts. Ja ir ideja mājas vai dzīvokļa interjeru papildināt ar šo objektu, vispirms rūpīgi jāizanalizē telpas iespējas, jāataicina dūmvadu speciālisti.
Kļūda, kas nereti tiek pieļauta, – telpas tiek remontētas, taču ventilācijas sistēma paliek tā pati vecā. Ja kādreiz caur padomju laika šķirbainajiem logiem gaiss ieplūda šā vai tā, tagad, kad logi ir kvalitatīvi un ievērota siltumizolācija, ja telpā nav pietiekami laba ventilācija, būs problēmas.
Cenu ietekmē pat sīkas nianses Pat vizuāli gandrīz vienādu kamīnu izmaksas krasi var atšķirties, jo tās ietekmē pat tik sīka nianse, vai kurtuves durtiņas veras no augšas vai sāniem. Jebkura kamīna cenu veido: kurtuve, apdare, montāžas darbs un palīgmateriāli, kas nepieciešami kamīna uzstādīšanai.
Vienkāršākiem un arī dizaina ziņā unificētākiem kamīniem cena ir demokrātiskāka nekā tiem, kas uzskatāmi par īpašu izpildījumu. Kamīnu saloni piedāvā iespēju projektēt arī kamīnus pēc interjerista vai paša pasūtītāja vēlmēm. Lielākoties tas nemaz nav dārgāk kā izvēlētais katalogu piedāvājums. Ir divas iespējas, kādā veidā pasūtījums tiek realizēts, – vai nu rasējumi tiek sūtīti ražotājiem ārvalstīs, vai arī darbu paveic vietējie speciālisti. Kopš tā laika, kad cilvēkam vairs nav tik būtiska kamīna apkures funkcija, tas ir kļuvis par dekoratīvu interjera sastāvdaļu.
Kamīni, kas vizuāli saplūst ar sienas plakni, ir iecienīti, taču jāatceras, ka jebkura kamīna kurtuvei ir savi tehniskie izmēri. Līdz ar to laikus ir jāparedz vieta šādam kamīnam – viens variants ir jau ēkas būvniecības laikā veidot īpašu nišu šim mērķim; otrs – izmantot esošu sienu, rēķinoties, ka plaknes izvirzījums būs apmēram 70-90 centimetru.