Kamīniem un krāsnīm veltīto aprakstu sērijā šoreiz tēma par krāsnīm, bet raksta noslēgumā atkal jauna galerija ar 20 interesantām idejām dažādiem kamīniem un krāsnīm interjerā.
Krāsns nav elektriskais sildītājs, kuru var ieslēgt un izslēgt. Krāsnij noteikti jāiztīra skurstenis, lai māja kādā dienā nenodeg.
Ar krāsni vien nepietiek. Ja vien māja nav pieslēgta centrālajai apkurei, tajā noteikti būs jārod vieta krāsnij. Ja būs krāsns, vajadzēs arī skursteni. Tādēļ, jau būvējot māju, jāzina, kādas apkures ierīces tiks būvētas, un atbilstoši tām jādomā arī par skursteņa izvēli. Iegādājoties krāsni veikalā, jāņem vērā, ka izgatavotājrūpnīcas instrukcijā norādītie parametri noteikti ir jāievēro.
Nereti gadās, ka jau esošo skursteni vajag pagarināt, jo minimālais skursteņa garums labai vilkmei ir pieci metri, dažkārt pietiek arī ar četriem. Īsāks skurstenis savas funkcijas var arī nepildīt. Neievērojot skursteņa garumu, var nonākt pie tā, ka vilkme ir mazāka nekā gaisa svārstības telpā.
Taču vilkmi var ietekmēt arī netīrs skurstenis. Tas noteikti jātīra, pirmām kārtām jau tāpēc, ka šādu tīrīšanu paredz ugunsdrošības noteikumi. Dūmeni vajadzētu iztīrīt reizi gadā, kas arī novērsīs skursteņa aizdegšanās iespēju. Turpinājums sekos!
Iedvesmojies pats un iesaki draugiem!