Turpinām plašo aprakstu sēriju par kamīniem un krāsnīm un šoreiz tēma par to, ko darīt, ja kamīns dūmo. Kamīns ir telpas centrālais objekts, un ir ļoti nepatīkami, ja tas sāk dūmot, smērējot ne tikai kamīna apdari, bet arī sienas tam blakus.
Nepatīkamu simptomu ir daudz – nokvēpis kamīns , uz skursteņa radušies dzeltenīgi notecējumi, plankumaini arī griesti virs kamīna , dūmi no kurtuves nāk mutuļiem , aiz sodrējiem klātajām stikla durtiņām uguns nav redzama , stikls nokvēpst tik ātri, ka to vairs nav vērts tīrīt un tamlīdzīgas šausmu ainas , tāpēc paanalizēsim ,ko darīt, ja kamīns dūmo.
Ir vairāki secinājumi: Ir pārkāptas kamīna ,krāsns un skursteņu būvniecības normas. Kamīna licējs bijis neprofesionāls un mūrējis kamīnu, neievērojot mūrēšanas pamatprincipus. Visi izveidotie dūmu kanāli izbūvēti haotiski, neievērojot šķērsgriezumus, pārkrituma vietas, arī pārsedzes , radot pretestību dūmiem. Turpretī dūmvadiem jābūt perfekti nogludinātiem, stūriem noapaļotiem, lai dūmiem nebūtu kur atsisties. Dūmvados nekādā gadījumā nedrīkst rasties pretestība.
Pareizi būvētai kamīnkrāsnij jākuras pie atvērtām durvīm – tāpat kā vaļējam kamīnam. Vismaz konstrukcijai jābūt izstrādātai tā, lai, atverot durvis, dūmi nenāktu telpā. Pastāv dažādi veidi kamīnkrāšņu konstrukciju izbūvē – ar brīvu gāzu kustību, dūmu kanāliem, paralēliem kanāliem vai pārslēgšanas sistēmu, kuru jāizvēlas atkarībā no skursteņa šķērsgriezuma, skursteņa un kamīna novietojuma telpā. Dūmošanas gadījumos iespējams ,ka kamīna licējs ir mēģinājis apvienot vairākus izbūves veidus, galarezultātā izveidojot nefunkcionējošu konstrukciju. Turpinājums sekos!
Iedvesmojies pats un iesaki draugiem!
[ngg src=”galleries” ids=”2061″ display=”basic_thumbnail”]