Šodien jau otrā galerija ar 25 idejām dārzu iekārtojumiem , bet ievadā noslēdzam pirtsdārziņiem veltīto tēmu. Pirtsdārziņa galvenais mērķis – zaļā piedāvājuma nepārtrauktība. Taču, gādājot nepieciešamo katrai pēršanās reizei, jāiemanās arī nenokavēt īsto laiku ziemas krājumu veidošanai.
Nevienu augu nedrīkst nogriezt līdz zemei, atstājot kailu vietu. Labāk ņemt pamazām – retinot un dodot iespēju ceriem no jauna sakuplot. Piemēram, piparmētras gadā var piedāvāt pat četras ražas. Taču zinot, ka aktīvo vielu daudzums mainās saistībā ar auga attīstības fāzi, ziemas krājumu gatavošanai jāmēģina noķert brīdi, kad tas visaugstākais.
Lapas un lakstus vāc, tiklīdz augam aizmetušies ziedpumpuri, bet ziedēšana vēl īsti nav sākusies. Vislabāk lapas atdalīt no stumbriem, tos sagriezt aptuveni četru centimetru garos gabaliņos un žāvēt atsevišķi. Ziedi ir visvērtīgākie, sākuši tikko plaukt, nevis kad, saules nogurdināti, jau tuvojas nobiršanai.
Ūdeņainus augus žāvēšanai nevajadzētu izklāt par blīvu, citādi pelēs. Jo retāk, jo labāk. Žāvējot jālūkojas, lai temperatūra nepārsniegtu 30–40 grādus. Vislabāk to darīt bēniņos, uz izklāta audekla vai neapdrukāta papīra.
Iedvesmojies pats un iesaki draugiem!
[Best_Wordpress_Gallery id=”739″ gal_title=”darzi377″]