Arī šodien turpinām iedvesmot ar interesantām dārzu iedejām. 25 fotogrāfijas aicinām aplūkot galerijā , bet ievadā aizsākums tēmai par veciem ābeļdārziem. Vispirms jānovērtē koku stāvoklis: ja tiem izveidojušies tukši dobumi, stumbrs sācis šķelties uz pusēm vai arī vēzis izplatījies tik stipri, ka liela daļa zaru ir panīkuši, puskaltuši, diez vai ir vērts tādus kokus atjaunot. Turpretī, ja vecās, nekoptās ābeles ir daudzmaz veselīgas, var ķerties pie vainaga apzāģēšanas. Nereti vecajos dārzos atrodamas arī labas šķirnes, kuru stādus kokaudzētavās vairs nepavairo.
Vecajiem kokiem vajag pazemināt vainagus un ielaist tajos gaismu, lai zarojums būtu saules apspīdēts un koki atkal ražotu labas kvalitātes augļus. Galotnes un resnus zarus ieteicams griezt, kad beigušies lielie ziemas sali. Ja zarus griež vēlu rudenī vai ziemā, brūces nepagūst sadzīt, un mizas audi ap tām var apsalt. Vislabāk to darīt agri pavasarī pirms lapu plaukšanas (marta otrajā pusē, līdz maija sākumam), jo tad labāk pārskatāms vainags. Atjaunojošo griešanu nevajadzētu veikt vienā reizē, bet šo darbu darīt pakāpeniski divās trijās sezonās, jo pārāk stipri apgriezti koki var aiziet bojā.
Ābelēm augumu ierobežo, nozāģējot galotni līdz spēcīgi attīstītam, vajadzīgajā augstumā un pēc iespējas horizontālāk augošam sānzaram, kas kalpos par jauno galotni, tādēļ pēc vainaga pazemināšanas tam vainagā jāpaliek kā visaugstākajam.Turpinājums sekos!
Iedvesmojies pats un iesaki draugiem!
[Best_Wordpress_Gallery id=”720″ gal_title=”darzi370″]