Jaunajā galerijā varat apskatīt 25 interesantas idejas dārziem , bet ievadā noderīga informācija par dabas līdzekļu izmantošanu ārza kaitēkļu apkarošanā. Kumelīšu izvilkums noder pākšaugu sēklu apstrādei. Litrā karsta ūdens ieber ēdamkaroti sasmalcinātu sausu kumelīšu, intensīvi maisa vismaz 5 minūtes, nofiltrē un atdzesē. Dažas dienas pirms vai arī tieši pirms pupiņu vai zirņu sējas apsmidzina sēklas. Tas samazina zirņu smecernieka kāpuru bojājumus (smecernieka vaboles izgrauž robiņus pākšaugu lapās, bet kāpuri bojā sakņu gumiņus). Kumelīšu tēju iesaka arī sanpauliju (Uzambāras vijolīšu) laistīšanai – tad tās dūšīgi aug un krāšņi zied.
Ķiploku uzlējums noder pret tīklērcēm, laputīm, baltblusiņām, lapu blusiņām: 200 g svaigi maltu ķiploku daiviņu iejauc 10 litros ūdens, patur apmēram stundu, nofiltrē un apsmidzina augus.
Pelašķu uzlējums palīdz pret laputīm, tripšiem, tīklērcēm, kāpuriem. To gatavo, aplejot 2,5 kg svaigu vai 800 g kaltētu, sasmalcinātu pelašķu ar 10 l karsta ūdens. Karsē slēgtā traukā uz lēnas uguns 30 minūtes. Turpinājums sekos!
Iedvesmojies pats un iesaki draugiem!
[Best_Wordpress_Gallery id=”711″ gal_title=”darzi367″]