Esam sagatavojuši jaunu galeriju ar 25 idejām dārzam , bet tās ievadā aizsāksim tēmu par dabas līdzekļu izmantošanu dārza kopšanā. Dārzā, kur ir veselīga augsne, konkrētajai vietai piemēroti augi, kur mīt kukaiņēdāji putni, abinieki, vēl cita dzīvā radība, var atļaut dabai par visu rūpēties. Tur ir sugu daudzveidība, taču derīgie un kaitīgie kukaiņi ir ekoloģiskā līdzsvarā. Ja līdzsvars izjaukts, cilvēkam ir jāpalīdz to atgūt.
Augu vajadzības izprotošs kopējs zina, ka dārzā jāievēro sanitārā higiēna: jāaizvāc slimo augu daļas, jāizgriež sausie, vājie un liekie, vainagus sabiezinošie zari, jānormē augļaizmetņi, jāliek balsti ne vien ražas pilnām ābelēm, bet arī ogu krūmiem zemāko zaru balstīšanai un garāka auguma ziemcietēm, pareizi un laikus jāretina burkāni un bietes.
Kaitēkļi parasti strādā kā atkritumu savācēji, tāpēc uzbrūk novājinātiem, nepareizi barotiem un nekoptiem augiem. Ja kaitēkļu ir par daudz, tie jāierobežo, bet labāk to darīt ar dabiskiem līdzekļiem. Nelielos dārzos tā var mazināt arī slimību izplatību.
Kumelīšu ziedu izvilkumam ir arī fungicīda iedarbība. Ziedus aplej ar verdošu ūdeni (attiecībā 1 : 8), ļauj ievilkties un atdzisušu uzsmidzina puķu vai dārzeņu dīgstiem. Tas noder agri pavasarī, ja sasēts par biezu, substrāts bijis par mitru un dīgsti sāk izkrist.
Siena smalkumu novilkums palīdz pret miltrasu: 1 kg mitru, sasutušu, siena smalkumu aplej ar 10 l auksta ūdens un mērcē trīs diennaktis. Smidzina vakaros. Turpinājums sekos!
darzi364