Arī šīs 25 interesanto dārza ideju galerijas ievadā turpinām tēmu par vasaras puķēm. Viengadīgajām puķēm, kuru izcelsme meklējama mērenā klimata joslā, piemēram, magonēm, rudzupuķēm, saulgriezēm, klinģerītēm, ir samērā īss, Latvijas vasarai atbilstošs veģetācijas periods. Dažas no tām pat pamanās vienas vasaras laikā uzziedēt divas reizes. Savukārt tām viengadīgajām puķēm, kas nākušas no siltākiem reģioniem, piemēram petūnijām, lauvmutītēm un asterēm no sēklas nonākšanas zemē līdz ziedēšanai ir nepieciešams krietni vien ilgāks laiks nekā Latvijas vasaras spēj piedāvāt.
Lai panāktu, ka vasaras puķes uzzied pēc iespējas agrāk, lielākajai daļai no tām jau ziemas sākumā – janvārī, februārī apkurināmās siltumnīcās vai siltās telpās sāk audzēt dēstus. Dēstus audzē no sēklām, spraudeņiem vai no importētajiem jaunstādiem (pēdējos gados tas ir īpaši populāri).
Laukā vai āra apstākļos vasaras puķes stādāmas un audzējamas no vēla pavasara līdz agram rudenim. Iemesls tam pavisam vienkāršs – lielākajai daļai vasaras puķu augšanai un ziedēšanai nepieciešams siltums – gaisa temperatūra, kas vairumā gadījumu nedrīkst būt zemāka par + 10°C, bet atsevišķām puķēm pat ne zemāka kā + 15°C. Šāda vidējā gaisa temperatūra Latvijā ir tikai no maija beigām līdz septembra sākumam. Atsevišķas vasaras puķes izturēs arī temperatūru, kas noslīd līdz +5°C un pat līdz nullei, taču tas būs ekstrēms pārbaudījums, no kura puķes var tā īsti arī neatgūties. Turpinājums sekos!
darzi334