Piedāvājam jaunu galeriju ar 25 idejām dārziem un šodien tās ievadā noderīga informācija augļu dārzu kopējiem. Ābolus bojā ābolu tinējs, zāģlapsene vai pīlādžu tīklkode, bet bumbierus – pangodiņš.
Ābolu tinējs aktīvi lido vakaros un naktīs, kad ir silts laiks (virs +18 °C), un dēj olas uz augļu aizmetņiem un lapām. Izšķīlušies kāpuri iegraužas ābolā un pilnībā izēd sēklas. Kaitēkļiem parādoties, lieto augu aizsardzības līdzekļus, piemēram, fastaku (10 – 15 ml preparāta uz 10 l ūdens; darba šķidrumu izsmidzina 250 – 500 m2), sumialfu (5 ml uz 10 l; apstrādā 100 m2) vai deci 2,5 (8 ml uz 10 l; izsmidzina 150 m2 platībā). Kad gaisa temperatūra ir virs +28 °C, var izlaist arī trihogrammas (ar divu nedēļu intervālu), lai iznīcinātu tinēja kāpurus, kuri turpina šķilties. Lai nepieļautu kāpuru tālāku attīstību, sākot ar jūnija beigām, regulāri jāsavāc kritušie augļi un jāaprok vismaz 0,5 m dziļumā,
Augļa serdes virzienā graužas arī ābolu zāģlapsenes kāpuri. Kaitēkļiem raksturīga blakšu smaka. Ierobežo tāpat kā ābolu tinēju.
Pīlādžu tīklkode intensīvi lido maija beigās un jūnijā. Izšķīlušies kāpuri zem ābolu mizas izalo mīkstumu dažādos virzienos, augļi kļūst rūgti. Vienā ābolā var būt pat 20 – 25 kāpuri. Kaitēkļu skaitu var ierobežot, regulāri savācot nobirušos bojātos ābolus, kā arī rudenī rušinot ābeļu apdobes. Turpinājums sekos!
darzi331