Arī šodien jauna galerija ar 25 interesantām idejām dārziem , bet tās ievadā turpinām tēmu par ūdensrozēm. Vidēji ik pēc trijiem gadiem ūdensroze ir kārtīgi jāapkopj – jānoņem vecās lapas, jāaplauž sakņu dzinumi un jāformē ūdensrožu cers, lai augs spētu attīstīties un ziedēt ar jaunu sparu. Ūdensrozes zied no jūnija līdz oktobrim, līdz ūdens tilpne aizsalst, labākais laiks to aprūpei ir jūlijs, pēc ūdensrožu dārza sakārtošanas tās atkopjas aptuveni desmit dienu laikā.
Ūdensrozes ir jāieziemina, labākais veids, kā to darīt – atstāt augu ūdenstilpnes dziļākajā vietā, kur ūdens ziemā nesasalst. Jāatceras, ka ūdens līmenis pazemināsies un veidosies ledus kārta. Lai nesāktos zem ledus nesāktos pūšanas process, jānovāc ūdenī un krastā sakritušās sakritušās lapas, sausās nobiras un zarus.
Ūdensrozes, kas vasarā aug vietā, kur dziļums no ir 1,20 līdz 1,80 metriem, rūpes nesagādās, bet ja ūdenskrātuvē nav tāda dziļuma, kur ūdensrozi varētu atstāt pārziemot, rudenī, pirms uznāk sals, augi ir jāizceļ no ūdens ar visu sakni un jāieliek spainī vai citā tvertnē ar ūdeni. Tiesa, šāda ieziemošana draud ar ziedpumpuru nopūšanu, vai pašu sakņu izkalšanu – attiecīgi nākamajā gadā ūdensroze var neziedēt vai pat aiziet bojā. Ūdensrozēm nav nepieciešama gaisma ziemas periodā, tāpēc tās var glabāt arī pagrabā, galvenais, lai augs nesasalst. Turpinājums sekos!
darzi329