Jūsu iedvesmai jauna galerija ar 25 interesantām idejām dārzam , bet tās ievadā noslēdzam vakar aizsākto tēmu par zālāja nostiprināšanas metodēm. Ģeotekstils norobežo dažādus augsnes slāņus. Laiž cauri ūdeni, tomēr aiztur augu sakņu izplešanos, neauglīgā augsnē veidojot izolētas bedres koku stādīšanai vai ceļu būvē norobežojot šķembu smilšu slāni no pamata augsnes. Austos un neaustos ģeotekstilus izgatavo no sintētiskās šķiedras.
Preterozijas ģeopaklājus lieto augsnes erozijas novēršanai dažādās vietās, piemēram, arī upju krastos. Sintētiskos ģeopaklājus izgatavo no polimēriem, bioloģiskos ģeopaklājus – no organiskiem materiāliem, kas laika gaitā sadalās.
Iekams meklēt sintētiskajiem ģeopaklājiem, jāapsver iespēja pagalmā vienreiz ņemt un iekopt kārtīgu zālienu – iegādāties speciālu sēklu maisījumu, ievērot pareizu, bet darbietilpīgu tehnoloģiju.
Ļoti ātri zālāju var nostiprināt ar ekstrudēto zāliena ģeorežģi, kas atgādina izturīgu plastmasas tīklu ar trīs līdz četrus milimetrus resnu diegu. Režģi izritina tieši uz zāliena un nostiprina uz augsnes ar enkuriem. Tā kā režģis dabā noārdās ļoti lēni, tā kalpošanas laiks var būt desmitiem gadu.
Režģi var izmantot arī pagalma zāliena dekoratīvai noformēšanai. Katrā režģa kvadrātā var iesēt atšķirīgas krāsas zālāju un izveidot pagalmā oriģinālu dekoratīvo rakstu vai pasūtīt speciālas baltās režģa flīzes un kombinēt režģa zīmējumu – balts ar zaļu līnijā vai ornamentā.
darzi315