Piedāvājam jaunu interesanto dārza ideju galeriju un šoreiz tās ievadā par skudrām un ,kā ar tām cīnīties. Siltajā laikā dārza skudras uzstājīgi apsēd pagalmus un dārzus, bieži vien pārvēršot atpūtu par īstām mokām.Cīņa ar skudrām ir samērā sarežģīta, tomēr iespējama. Ar cīņu nevajadzētu pārspīlēt, jo, lai arī kaitinošas, tomēr skudras dārzā ir ļoti noderīgas – melnās skudras dārzā iznīcina kaitēkļus, piemēram, laputis, un rušina zemi, un padzenot šos gurdros un čaklos kukaiņus no savas teritorijas pavisam, var nopietni pasliktināt savas dzīves un apkārtējās vides kvalitāti.
Pie galējiem līdzekļiem ķerties vajadzētu vien tad, ja kukaiņu kolonijas ir izveidojušās tik lielas, ka traucē ikdienas gaitām un darbiem dārzā. Vai – ja dārzu apsēdušas sarkanās skudras. Vienkāršākais veids – skudru pūznis jāaplej ar verdošu ūdeni. Var mēģināt pūznī nokaisīt ar karstiem pelniem vai atrakt zemi un uzliet karstu saulespuķu eļļu. Cits līdzeklis – izveidot skudru “lamatas”, ar saldu, lipīgu vielu, piemēram, sulu, aplaistīt zaru slotu un novietot to skudru aktīvākajā uzturēšanās vietā. Kukaiņi ātri vien pārmetīsies uz vilinošo saldumu, un tos ar visu slotu varēs iznest no dārza teritorijas.
Tomēr, kā novērots, šie vienkāršie cīņas līdzekļi nav pārāk iedarbīgi. Čaklās skudras parasti pulcējas daudzu miljonu kolonijās, ložņā zem zemes, veidojot tuneļus un kameras reizēm pat pāris metru dziļumā! Un ne eļļa, ne pelni, ne verdošais ūdens nenonāks līdz pūžņa galvenajam “štābam”, kur dzīvo skudru ciltsmāte.Turpinājums sekos!
darzi294