Piedāvājam jaunu interesanto dārza ideju galeriju ,bet tās ievadā turpinājums tēmai par gliemežiem mūsu dārzos. Var, protams, mēģināt sadzīvot ar gliemežiem, taču, lai izvairītos no gliemežu savairošanās un nodarītajiem zaudējumiem, jāveic to ierobežošana.
Gliemežu attīstību kavēs augsnes virskārtas apvēršana vai irdināšana.
Jāizvairās no gliemežiem tīkamu kultūraugu sēšanas mitrās augsnēs un meža tuvumā.
Der atcerēties, ka zem ēnā augošu augu lapām gliemeži barošanos turpina arī dienas laikā.
Gliemežu izplatību negatīvi ietekmē arī augsnes nosusināšanas pasākumi.
Lai traucētu vai apgrūtinātu gliemežu pārvietošanos līdz barības augam, starp lauku un vietām, kur pulcējas gliemeži, var veidot aizsargjoslas (smilts, grants, neapsēta un veģetācijas periodā rušināta augsnes josla u.c.).
Veģetācijas periodā jāveic nezāļu ierobežošana kultūraugu sējumos un stādījumos, kā arī lauka vai dārza malā, jo tās nodrošina gliemežiem patvērumu un mitrumu saulainā dienā.
Nedrīkst aizmirst, ka slēptuvēm gliemeži mēdz izmantot arī komposta kaudzes, neiestrādātas augu atliekas, ķieģeļus un citas piemērotas vietas, kur arī dienas laikā saglabājas mitrums. – To var izmantot gliemežu mehāniskai ierobežošanai nelielās platībās.
Dārzā izvieto ķieģeļus, dēļus vai citus objektus, kur gliemeži var patverties, regulāri salasa gliemežus un nekavējoties likvidē.
Var arī gliemežus nolasīt tieši no augiem. Gliemežu pievilināšanai vairākos literatūras avotos ieteikts lietot rūgstošus šķidrumus, piemēram, alu.
Vairumam kultūraugu kaitēkļu ir dabiskie ienaidnieki, kas var nākt mums talkā. Gliemeži ir skrejvaboļu un putnu, piemēram, sīļu, ķīvīšu, vārnu u.c., ēdienkartē. Palīdzēt cīņā ar gliemežiem var arī mājputni, īpaši mājas pīles.
darzi291