Šajā interesanto dārza ideju galerijas ievadā aizsāksim tēmu par magonēm un to daudzveidību . Smalkās un zīdainās magoņu ziedlapas izskatās kā no kreppapīra. Krokotās ziedlapas spraucas no apaļajiem pumpuriem, lai atvērtos greznā ziedā. Krāšņās un daudzgadīgās austrumu magones un viengadīgās zīda magones ienesīs košus krāsu akcentus katrā dārzā.
Magoņu ziedu krāsa variē no maigi pasteļrozā līdz pat liesmojoši oranžsarkaniem toņiem. Runājot par puķu krāsu modi, oranžas magones vairs nav tik modernas! Pieprasītas ir magones neparastās krāsās. Piemēram, ļoti populāra ir austrumu magoņu šķirne ‘Mrs. Marrow’s Plum’. Šīs šķirnes magoņu ziedu krāsā tiek aprakstītā kā „melnu, saspiestu ogu tonis”. Jaunākās magoņu šķirnes tiek selekcionētas Vācijā un Anglijā. Selekcionētās magones ir izturīgākas un ilgāk zied.
Magoņu dzimtā (Papaveraceae) ir apzināts ap 100 dažādu viengadīgu, divgadīgu un daudzgadīgu sugu. Savvaļā tās ir izplatītas Eiropā – arī Latvijā, Āzijā, Amerikā, Ziemeļāfrikā un Austrālijā. Likums aizliedz Latvijā audzēt miega magoni (Papaver somniferum) !
Lielie un greznie magoņu ziedi lieliski sader ar smalkajiem graudzāļu ziediem. Divgadīgās kailstublāju magones (Papaver nudicaule) parasti tiek sētas kā dažādu krāsu maisījums. Kailstublāju magones zied visu vasaru.
darzi220