Šajā interesanto dārza ideju apskatā turpinām par augsnes sagatvošanu .Lai paaugstinātu augsnes humusa krājumus, labi der kūdra un komposta trūdzeme, ko varētu uzbērt uz augsnes virskārtas 5 – 10 cm biezā slānī. Smagai māla augsnei papildu komposta augsnei varētu uzbērt vēl arī apmēram 2 cm biezu smilšu slāni, kas, sajaucoties ar augsni, uzlabos tās gaisa caurlaidību.
Augšanai un bagātīgas un kvalitatīvas ražas veidošanai augiem nepieciešams dažāds daudzums barības vielu. Iekopjot dārzu, pirms stāda vai sēj augus, augsni vajadzētu ne tikai neitralizēt, bet arī papildināt ar minerālmēsliem. Dārza pamata mēslošanai labi der “Kemira” pilnmēslojums ar mikroelementiem.
Zālienu sēj uz vismaz 20 cm bieza augsnes slāņa.Daudzgadīgās nezāles jāiznīcina laikus, pirms zāliena ierīkošanas, izmantojot raundapu 80 – 100 ml/ 100 m² (2 – 4 litri ūdens). Apsmidzina 10 – 15 cm garas augošas nezāles. Nezāles nobrūnēs divu trīs nedēļu laikā. Pēc tam var sākt zemes darbus.Zāliena virsmu ieteicams veidot nedaudz slīpu virzienā no ēkām uz leju, lai lietus un sniega ūdeņi nesatek pie mājām.
Iemaisa augsnē kaļķojamo materiālu un mēslojumu. Zāliena augi labāk aug viegli skābā augsnē, kuras pH ir 6 – 6,5. Skābu augsni neitralizē ar dolomīta miltiem 60 – 100 kg/100 m².
Izlīdzina augsnes virskārtu ar grābekli un pieveļ ar mauriņa veltni.Iesēj sēklas, 2 – 3 kg/100 m². Ar grābekli viegli iestrādā sēklu augsnē un vēlreiz norullē virsmu. Sēklu dīgšanas laikā (apmēram trīs nedēļas) augsni laista, lai dīgstošā zāle neizkalst. Jauno zālienu pirmoreiz pļauj, kad tas ir apmēram 10 cm augsts.Turpinājums sekos!
darzi215