Šodenas interesanto dārza ideju galeriju ievada tēmas turpinājumā par iekaramo grozu pildīšana .Pusapaļu grozu novieto uz spaiņa, lai tas neripotu šurpu turpu. Vispirms groza iekšpusi biezā kārtā izklāj ar sūnām (tas palīdzēs saglabāt mitrumu). Pēc tam ieklāj kokosa šķiedras materiālu. Koka un citu dabīgu materiālu puķu podiem iekšpusē ieklāj plēves kārtu izolācijai. Plēvē izdur caurumus. Podā vai grozā liek puķu podu augsni, kas sajaukta ar puķu podos augošajiem augiem piemērotu mēslojumu. Pēc stādīšanas pirmās nedēļas augus mēslot nav nepieciešams.
Ja vēlies, lai pa metāla groza sānu daļu vītos augi, groza oderējumā izgriez atveres. Atverēs iestādi stādus, kurus piesedz ar augsni.
Skaista un interesanta kompozīcija sanāks, ja ātri augošus kāpelējošos augus stādīsi nedaudz slīpi pie puķu poda malas. Pārējos augus stādi puķu poda vidusdaļā. Kāpelējošie augi nosegs puķu poda malas un stūrus.
Puķu podu piepilda ar augsni apmēram 2 cm augstumā līdz puķu poda augšējai malai un bagātīgi aplaista. Laistīšana likvidēs stādīšanas procesā radušās gaisa spraugas un nodrošinās saknēm labu kontaktu ar augsni, kas veicina auga iesakņošanos.
Apmēram divas nedēļas pēc stādīšanas pienācis laiks augu mēslošanai. Puķu podos un grozos augošajiem augiem papildus mēslojums ir ļoti nepieciešams, jo nelielā platībā augoši augi ātri iztērē barības vielu rezerves. Ja augiem trūkst barības vielu, tie nīkuļo un stīdzē. Neaizmirsti par laistīšanu!
Lielā grozā vai puķu podā starp augiem augsnē ievieto māla puķu podu. Tas kalpos kā ūdens rezervuārs. Ja augus laistīsi caur šo māla puķu podu, tie netiks pārlaistīti un liekais mitrums nekaitēs.
Piepildi kādu lielu trauku vai toveri ar ūdeni. Ledus auksts ūdens nebūs piemērots – ļauj ūdenim sasilt. Uz pusstundu ūdenī iemērc puķu podu vai grozu. Augsne un auga saknes uzsūks vajadzīgo ūdens daudzumu un augus varēsi laistīt retāk. Tādējādi Tu ietaupīsi ūdeni! Tas ir arī piemērots veids augu dzirdināšanai pirms dodies prom uz vairākām dienām.
darzi172