Arī šīs interesanto dārza ideju galerijas ievadā dažas pārdomas par cilvēka klātbūtni dabas procesos .
Visas stacionārās dārza mēbeles jāizvieto uz cietā seguma, nevis zālienā. Dārza gaismas ķermeņi, atkritumu urnas, dekoratīvi akmeņi un citi dārza dizaina elementi jānovieto vai nu uz cietā seguma laukumiņiem, dekoratīvā mulčas virsmā vai zemsedzes augu dobēs.
Atsevišķi augošus kokus arī jācenšas ievietot dekoratīvo augu grupējumos. Tos var projektēt arī zālienā vai cietajā iesegumā, atstājot ap stumbru apdobes laukumiņu. Tikai jāskatās, lai koks netraucē gājējiem.
Zālienu ap šādiem traucējošiem elementiem ir grūti uzturēt kārtībā. Regulāri pļaujot ar trimeri ap dārza dizaina elementiem, tiem ar laiku iegravējas rievas, nolobās krāsa, dizaina elements zaudē dekorativitāti un ātrāk jānomaina ar jaunu. Dārza mēbeles, podus un citas lietas katrā pļaušanas reizē var pārnēsāt, bet tad tas vairs nebūs viegli kopjams dārzs. Stacionāri iebūvētas lietas cilāšanai nepadosies, taču, sēžot uz šāda soliņa, ar kājām parasti zālienā izstrīķē ne tikai plikus laukumus, bet arī jaukas, dubļu pilnas bedres. Arī vācot atkritumus ap atkritumu urnām, izveidojas nekārtīgi zemes pleķi.
Savukārt , ap augošu koku appļaut kārtīgi visus zāles stiebriņus ar pļaujmašīnu ir neiespējami, bet, ja zālienu pļauj ar trimeri, tad aukla koka mizā izveido rievu un koks var aiziet bojā.
Ļoti grūti kopjamas ir arī cakotas zāliena malas ap atsevišķiem zemē ieguldītiem akmeņiem vai gar dobes malu ieraktiem baļķīšiem. Vienmēr jāpatur prātā, ka zāliens ir dzīvu, augošu zemsedzes augu velēna, kas, kā jau viss dzīvais, grib augt un izplesties.
Gar taisnu vai liektu celiņu malām varam nobraukt ar zāliena malu atgriezēju, bet ap atsevišķiem akmeņiem zālienu var akurāti apgriezt, tikai metoties ceļos un prātīgi darbojoties ar dārza nazi vai smalkām šķērēm. Kādu laiku pirmajā entuziasma jūsmā tā var rīkoties, bet ar laiku tas viss apnīk, un tad atsevišķi augošie akmeņi ieaug zālienā un tur var palikt pat aizmirsti .
darzi155