Mūsu dārziem veltītajās galerijās noteikti būsiet ievērojuši simtos mērāmu soliņu un citu sēžamo objektu daudzveidību .Regulāri publicējam arī dažādas instrukcijas par to ,kā pašam uztaisīt soliņus ,bet – ja tomēr izvēlēsieties tos pirkt veikalā , šeit būs daži ieteikumi.
Pat vismazākajā pagalmā, kur nav iespējams uzstādīt lapeni vai nojumi, vienmēr tiks atrasta vieta dārza krēsliem un galdam vai arī vienkāršam dārza soliņam, kurā pasēdēt mierā un klusumā, pārdomājot dzīvi vai priecājoties par dārzu. Ļoti būtiska ir soliņa atrašanās vieta – tam jāatrodas aizvējā un daļējā paēnī, lai karstā vasaras pusdienlaikā varētu atpūsties ēnā no tveicīgās saules, bet vakarpusē vai no rīta baudīt maigos un patīkamos saules staru pieskārienus.
Lai kur atrastos sols – līdzās galvenajai puķu dobei, dārza celiņam vai gluži pretēji – atstatus, aiz tā vienmēr būs kāds lielāks objekts – mājas siena, dzīvžogs, sēta, krūmi vai koki. Bieži vien soliņi tiek novietoti lapenēs, kas apstādītas ar vīteņaugiem, vai apstādījumos – pie blīva dzīvžoga vai ziedošiem krūmiem. Ja izraudzītā atpūtas vieta ir mitra, augšējais zemes slānis ir jānorok, tā vietā uzberot rupju granti drenāžai, smiltis vai akmens oļus vai sīkām šķembām (šis risinājums gan nav īpaši veiksmīgs, jo staigāšana ar basām kājām nebūs patīkama). Cits variants – izvietot betona flīžu režģi vai plastikāta šūnu sietu, ko piepilda ar augsni un iesēj zālienu.
Svarīgi, lai sols būtu ērts, tādēļ, pirms iegādāties, noteikti izmēģiniet veikalā dažādus variantus, tajos iesēžoties. Viens no ērtākajiem un ergonomiskākajiem risinājumiem ir 50-55 centimetrus plats sēdeklis, kas atrodas aptuveni 40-50 centimetrus no zemes. Atzveltnei jābūt slīpai, tās optimālais augstums – 16-18 centimetri virs sēdekļa.
darzi138